Kde se bere intuice

Pro někoho třetí oko, intuice, instinkt, šestý smysl nebo vnitřní rádce. Pro jiné totální nesmysl, co neexistuje. Pokud se ale naučíme poslouchat svou intuici, může nám to dost usnadnit život. Jak na to?

Možná to znáte. Vnitřní hlas vám říká, nedělej to nebo udělej to. Zažila to většina z nás, i když to také stejná většina popírá, nebo o tom raději nemluví. Ani v dnešní době věda neumí vysvětlit, o co vlastně jde. Vědci však objevili v mozku záhadnou žlázu, epifýzu neboli šišinku mozkovou, jejíchž funkce se nedají vědecky vysvětlit. Je třeba to brát pozitivně. Stále je co objevovat. V mozku, ale i jinde v sobě.

Intuice

Intuice hraje v našem životě podstatnou roli. Podvědomé vědění je někdy silnější než rozum či intelekt. Instinktivně se rozhodujeme a konáme. Slovo intuice souvisí s latinskými výrazy intueor neboli dívám se, zvažuji či rozjímám, nebo také intuitio neboli bezprostřední poznání či vnuknutí. Vnuknuté rozhodnutí je provázeno pocitem jistoty, i když není podloženo rozumem a zřetelnými důvody. A proto se podle ní často neřídíme. Navíc jsme obklopeni technikou, která nás od vnímání pocitů odhání a přestali jsme svá tušení vnímat. Často pak nevíme, co opravdu chceme.

Kde se bere intuice 2

Intuice a zkušenost

Pokud sami sebe přesvědčíme, že je intuice hloupost, často s odstupem času pochopíme, že jsme něco věděli, a přesto jsme na pocity nedali. Intuice je podmíněna zkušeností i výchovou a vyniká při nutnosti rychlého rozhodnutí. Je dobré se ji naučit poslouchat ve vztazích, v práci, při pohovorech, seznamování i důležitých životních rozhodnutích. Pak nám může velkou měrou usnadnit život.

Jak se ji naučit cítit

Obecně ji více cítí ženy, které na ni spoléhají hlavně v citech, kreativní lidé a umělci. Naopak exaktně založeným lidem připadá její princip až moc prostý a neuchopitelný. Někdo to označuje jako náhodu, jiný znamení. Pomáhá k ní meditace, koncentrace na věc, která nás trápí a potlačení zbytečných myšlenek. Kreativita posiluje intuici, proto tvořte. Samota posiluje tvořivost a probouzí intuici, proto buďte sami, abyste ji mohli slyšet. Vnímejte sebe sama, svět kolem sebe a přítomný okamžik bez přemýšlení, neustálého posuzování a hodnocení rozumem. Odstraňte mentální spam a uděláte správné rozhodnutí.

Kde se bere intuice 3

Co ještě pomáhá

Někomu pomáhá psát si deník pro uspořádání myšlenek. Jiným zase napojit se na ostatní a vnímat empatickou přesnost. Vycítit pocity a stav jiných lidí nejen ze slov, ale i z emocí a řeči těla. Pozorujte své sny a touhy, které vycházejí z podvědomí. Užívejte si odpočinek. Intuici ničí stres, stálé propojení s elektronikou, sociálními sítěmi a provádění mnoha věcí najednou. Zbavujte se negativních emocí, jako je zklamání, naštvanost a vztek. Nechte je projít a odejít pryč. Také nechte život plynout a berte, co přinese. Buďte jako voda a tečte tudy, kudy to zrovna jde.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)