Jak zatočit se strachem z offline seznamování

V posledním roce neměli svobodní lidé příliš mnoho možností, jak navázat nový vztah. Někteří vsadili na seznamovací aplikace, jiní se smířili s tím, že novou lásku v této době nenajdou. Podle odborníků čím dál tím více lidí bojuje se strachem ze seznamování. V anglicky mluvících zemích se tomuto strachu říká FODA.

Jak zatočit se strachem z offline seznamování 2

Strachu ze seznamování nahrává i dnešní doba plná uzavírek, zákazů a příkazů, které rozdělují společnost, přátele, kamarády i rodiny. Zamilovat se v takovéto době není vůbec jednoduché, což potvrzují snad všichni nezadaní lidé. Restaurace a bary jsou zavřené, fitka a sportoviště uzavřená, nemůžeme na koncert ani do kina a mnoho firem navíc využívá zaměstnance na home office. Není tedy divu, že si lidé odvykli komunikovat tváří v tvář a zapomněli mluvit a flirtovat s neznámými lidmi.

Budoucnost je nejistá

Navíc to stále vypadá, že vyhlídky na následující měsíce nejsou pro nezadané lidi nijak růžové. A pokud nechcete podléhat testování a očkování kvůli tomu, abyste si mohli dát v budoucnu kávu v kavárně, využívat služby, chodit do společnosti nebo cestovat, zůstanete diskriminovaně osamělí a zavření i nadále. Mnoho singles strachu s názvem FODA zcela propadlo. FODA je zkratka pro anglický termín Fear Of Dating Again neboli strach ze znovu-randění. A i když v mnoha zemích už dochází k rozvolňování opatření, lidé mají i dál obavy z takzvaného offline seznamování.

Jak zatočit se strachem z offline seznamování 3

Jak být svobodný a single

Být single není nemoc, nebo něco, za so se máte stydět. Naučte se vnímat svobodu ze zcela nové perspektivy. K vedlejším účinkům FODA patří stres a obavy, ale také přehnané přemýšlení o maličkostech, které jsou právě součástí seznamování. Pokud trávíte hodiny vymýšlením témat, o kterých na první schůzce budete moct hovořit, obáváte se trapných minut ticha, nebo toho, že řeknete něco nevhodného. Strach ze znovu-seznamování zbytečně lidi limituje a stresuje.

Strach je škodlivý, být ve střehu e ale přirozené

Dnešní divná doba obavám a strachu ze seznamování ještě více nahrává. Neměli byste mu však zcela podlehnout. Vyměňte jej za ostražitost a posilte svou intuici. Nevěřte všemu, co slyšíte a naučte se číst mezi řádky. Je naprosto přirozené, že musíte filtrovat zprávy, anebo tak trochu oprášit komunikaci a schopnost flirtovat. Komunikovat s neznámým člověkem je snadné. Buďte přirození. Hrát si na něco nemá cenu. Zajímejte se, naslouchejte a hledejte společná témata. Buďte vnímaví, nevnucujte vlastní názory a buďte tolerantní.

Vztah - muž a žena

Prolomte ledy

Pokud cítíte při seznamování nervozitu, pravděpodobné je i ten druhý člověk nervózní. Klidně to přiznejte. Pokud dokážete o svých pocitech nahlas promluvit, uleví se vám i protějšku. Seznamování je podobné jízdě na kole a nezapomíná se.  V první chvíli se budete cítit nekomfortně, ale pak to půjde zase snadno. Nic neočekávejte, ať vás už na začátku neporazí zklamání či frustrace. Přistupujte k seznamování pozitivně. Možná si už díky dlouhému pobytu doma dokáže definovat, co od budoucího partnera doopravdy chcete a mnoho věcí jste se dozvěděli i o sobě. Zjistěte nejdřív, jak jste nastaveni a co sami chcete, ať víte, koho hledáte.

muž

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)