Jak vypadají partnerské vztahy po čtyřicítce

Nenechte se vztahovými změnami vyvést z míry. Partnerské a přátelské vztahy po dosažení 40 letech už nebudou nikdy stejné, jako byly ve 20. či ve 30 letech. Vnímejte to pozitivně!

Čtyřicítka ženy doslova děsí. Není se co divit. Po pětatřicítce už se za ženou většinou nikdo neotočí. Jsou zde přece mladší a krásnější. Botox, silikon a skalpel plastického chirurga nezahálí. Pokud se mu nechcete poddat, nebudete to mít lehké. Navíc věk přináší obtížné období plné hormonálních změn, rodinných povinností, péče o děti, buď malé anebo v pubertě, péče o stárnoucí rodiče, ale i plné tlaku na výkon, kariérních postupů, boje o místo díky zástupům mladších a také plné škobrtnutí i pádů. Ruku v ruce s tím se objevuje stres, který se promítá i do vztahů. Vztahové změny jsou však po čtyřicítce běžné.

Jak vypadají partnerské vztahy po čtyřicítce 2

Je vám 40 a jste tak nějak na dně? Hlavu vzhůru!

Vztahy po dovršení 40 let věku ani nemohou vypadat jako ve 20. Neupadejte do depresí!

  • Máte radši sami sebe? Konečně!

Nejdůležitější vztah je ten, který máte sami se sebou. Pokud nejste výjimka, po čtyřicítce se sám od sebe zlepší. To je fantastická změna k lepšímu! Už toho máte za sebou dost na to, abyste na sebe mohli být hrdí. Znáte své hodnoty a víte, že je na vás spolehnutí. Znáte i své nedostatky a už s nimi umíte žít. Vyzařuje z vás vnitřní síla a sebevědomí, přicházející pouze s věkem a dávající vám šmrnc!

  • Myslíte na rozvod? Nikdy není pozdě začít znovu, ale nebuďte zbrklé!

Rozvodů po čtyřicítce a padesátce je stále víc. S partnerem se občas nesžijete jako sami se sebou. Souvisí to i se zvyšující se dlouhověkostí. V 50 letech ještě nemyslíme na důchod. Ženy nové generace se podle prognóz budou dožívat až 90 let! I po 40. a 50. narozeninách máte šanci na změnu. Jen je třeba si uvědomit, zda na to máte. Děti prchnou z domu a některé ženy si pak uvědomí, že vlastně dalšího muže nechtějí. I to není problém. Jen nesmíte sedět doma a zůstat úplně samy. Někdy stačí jen oživit vztah. Dělejte to, co jste nemohli dělat kvůli dětem. Už se dokonale znáte, nemusíte se stydět a něco řešit.

  • Máte méně kamarádek? Přirozeně. Zbyly jen ty nejlepší!

Stará ženská bolest. Když je vám 20. let, parta holek je nerozlučná, ale ve 30. letech se soustředíte jen na partnerství a vídáte pak občas jen pár z nich. Ve 40. letech vám zbydou jen ty kvalitní kamarádky. Odpadnou ty, se kterými si už nerozumíte. Najděte si čas na ty, které máte je rádi. Nemáte žádnou? Není problém. Není to tím, že jste neoblíbené. Jen jste na prahu nové životní etapy. Já tu svou fantastickou kamarádku oslovila na Facebooku a to jsem byla zarytý odpůrce sociálních sítí!

  • Máte obavu ze schůzky? Užijte si své sebevědomí a nadhled!

Randění je prostě po čtyřicítce těžší a je to přirozené. Pokoušet se s tolika zkušenostmi o romantický vztah jako ve dvaceti je pošetilé. Budete přece hledat jiné hodnoty než ve 20. letech. Umíte četovat, skajpovat a znáte rychlé seznamky? Pokud ne, tak je čas to napravit! Profil na sociálních sítích může být vstupenkou na schůzku. Nelze sedět doma a plakat. Musíte nabrat druhý dech. Scházejte se klidně i se ženami, potřebujete přece kamarádky, ne? Časem půjde i schůzka s mužem mnohem snáz.

  • Máte paradoxně méně času na partnera? Napravte to!

Studie prokázaly, že mnohem spokojenější jsou páry, které tráví více času společně. Nejde o společné sledování televize a koukání do notebooku nebo chytrých telefonů. Odložte alespoň jednou týdně tyto hračky a věnujte se jen sami sobě a partnerovi. Jděte na večeři, do kina, na houby, čtěte si nahlas vzájemně knížky. Buďte spolu a koukejte třeba na západ slunce. Kdy jste jej společně viděli naposled?

  • Máte pocit nespokojenosti se životem? Zatočte s krizí středního věku!

Odešly děti z domu a vypadly na vás kostlivci ze skříně? Promarněné sny, nesplněné cesty a zmírající naděje? Ano život není takový, jaký jste si představovali. Můžete se uklidnit, to není ničí život. Zhoubná a nereálná očekávání jsou jádrem všech zklamání a frustrace ve vztazích. Nic neočekávejte, nechte se překvapit! Přestaňte přehnaně plánovat a buďte zase spontánní jako kdysi.

Nejde vám to? Tak si stanovte harmonogram. Tak 3 x týdně jděte cvičit, aspoň jednou se bavit a o víkendu vyrazte na den či dva do přírody nebo do nového města. Nechte doma auto a jeďte pro změnu vlakem, má to své kouzlo! Prostě to funguje. Nadhled je strůjce štěstí. Zhubněte, změňte účes a vyměňte šatník, klidně na rohu v sekáči. Vymalujte byt, vyhoďte polovinu věcí, začněte volně dýchat a žít! Teď, teď a teď… Zítřky jsou nejisté… Oslavte každý den!

Jak vypadají partnerské vztahy po čtyřicítce 3

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)