Očekáváte příchod potomka? Podívejme se, na čem lze šetřit a do čeho raději investovat.

Nakupovat pro dítě není jen tak. Na spoustě věcí však můžete ušetřit. Podívejte se, kde můžete slevit ze svých nároků a kde se naopak vyplatí investovat do nového vybavení.

Některé věci lze klidně koupit z druhé ruky, do jiných se opravdu vyplatí investovat. Ať už máte dostatek peněz, nebo počítáte každou korunu, nemusíte zbytečně utrácet a můžete se zachovat více ekologicky a ekonomicky.

Oblečení

Nemusíte hned letět do second handu. Na internetu naleznete spoustu maminek, které kupují nové značkové oblečení pro své děti a nabízí je dál. Děti rychle rostou, a proto je oblečení nezničené a stále v dobrém stavu. Miminku a malému dítěti je jedno, co má na sobě. Potřebuje lásku, pohodu a klid. Oblečení z druhé ruky se vám tedy vyplatí. Pokud máte obavu, převezměte si oblečení osobně. Na sociálních sítích a internetových bazarech pro děti najdete i maminky ze svého okolí.

dětské oblečení

Kočárek a autosedačka

Koupit kočárek, ve kterém už nějaké miminko vyrostlo, je rozumný krok. Pokud si vyberete původně dražší, značkový a kvalitní kočár, budete jej mít za polovinu a máte větší jistotu bezpečnosti, než u levných nových kočárků a oblíbených trojkombinací. Navíc vám zasloužilá maminka předá zkušenosti s kočárkem a poradí vám různé fígle, jak jej snadno složit, nebo na co si dát pozor. Kočárek si můžete vyzvednout osobně a zkontrolovat ho. Obdobný postup lze zvolit u autosedačky s certifikátem.

Postýlka, přebalovací pult, židlička či vanička

Dětská postýlka, přebalovací pult či dětská židlička lze pořídit na internetových bazarech za dobré ceny. Starší postýlku či dětskou židličku můžete přetřít speciální nezávadnou barvou a mít originální vybavení dětského pokoje. Zakupte ale novou matraci do dětské postýlky. U vaničky zvažte cenu, nová určitě bude o něco dražší a seženete i zachovalou z bazaru. Stejně tak můžete zakoupit i chodítko, různá hopsala a odrážela.

miminko

Nosítka a šátky

Šátek nebo nosítko se také neopotřebuje do té doby, než dítě vyroste. Lze také bez problémů vyprat, stejně jako oblečení. Klidně si pořiďte takové nosítko či šátek, co se již jiné mamince osvědčilo. Oceníte jej při cestách veřejnou dopravou nebo při turistice. Miminko je v těchto nosičkách a šátcích dokonale spokojené a v klidu.

Hračky

Textilní hračky a plyšáci jsou možná trošku problém. Pokud jde ale o hračky z umělé hmoty nebo dřevěné, můžete je zakoupit z druhé ruky. Ušetříte nemalé částky. Nové hračky pak pořizujte k vánocům a narozeninám, až bude dítě starší a pozná to.

batole

Boty, dudlíky, savičky a lahve

Mezi to, co rozhodně nekupujte z druhé ruky, patří třeba boty. Každý ortoped vás od koupě použitých bot odradí. Na botách se prostě nešetří. Kvalitní boty totiž podpoří správný vývoj chodidla a celkové držení těla. Zamezíte také přenosu možných bakterií a plísní na dětské nožky. Pokud vám někdo prodá nepoužité lahve, vsaďte na ty skleněné, použité plastové moc nedoporučujeme. Nové musí být rozhodně dudlíky a savičky.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)