Dětská kolika a její příčiny

U malých dětí se může objevit celá škála různého onemocnění, které je potřeba řešit. To nejen svižně, ale rovněž šetrně k dětskému organismu. Podíváme-li se na nejčetnější problémy spjaté s dětským věkem, mohou to být různá nachlazení a jiná nebezpečí, která vyplývají z baktérií, jež nás běžně obklopují.  

kolika

Existuje však řada onemocnění, které mohou být spojeny výhradně s nízkým věkem dítěte, protože jeho tělíčko ještě nefunguje stoprocentně. K častým kojeneckým neduhům patří i kolika, která dle výzkumu postihuje až čtvrtinu kojenců v období druhého až třetího měsíce života. Co vše koliku může způsobovat, si prozradíme v dnešním článku.

Kolika – strašák všech maminek

Jedná se o poměrně jednoznačný problém, jelikož je spojen především s nepříjemnými bolestmi břicha. Miminko pláče, není k utišení stejně jako bolest, která neustává. Pro maminku se jedná o vyčerpávající období, kdy může pocítit naprostou bezmoc. Naštěstí situace není tak neřešitelná, ačkoliv se jedná o kojence. Pomoc lze hledat v podobě kapek, jež dokážou odstranit nepříjemné bolesti bříška, ale i další doprovodné projevy, které se k tomuto problému vztahují. Jednat se může o křeče, nadýmání či průjem.

kojenec

Co způsobuje tyto bolesti?

Přes početné výzkumy není přesná příčina dětských kolik stále známá. Vyskytují se u dětí kojených, ale i krmených umělou výživou. Často je však příčinou u dětí na umělé výživě alergie na bílkovinu kravského mléka. Dále to může být brzké zavádění tuhé stravy, nesprávná technika krmení či nedostatečné odříhnutí po krmení. Koliky, jež doprovází zvracení či průjem mohou být vyvolány také přestupem antidepresiv z mateřského mléka kojící maminky. Psychická nerovnováha rodičů v souvislosti s rozvojem kojeneckých kolik byla předmětem mnoha studií. K odstranění problému je nutné vždy zjistit příčinu.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)