Proč zaměstnat maminky po MD

Poslední aktualizace: 19.1.2016

Nezřídka si maminky kladou otázku, jak moc těžké bude najít nové zaměstnání po ukončení mateřské. Není to zrovna lehká situace, jelikož společnost dnešní doby může na matky s malými dětmi pohlížet, jako na nepraktické.

Člověk jednak vypadne z pracovního tempa a také hrozí časté paragrafy. Nic se však nemá zbytečně nafukovat. V dnešním článku vám přinášíme pár tipů, jak svého budoucího zaměstnavatele utvrdit, že jste připravené zaujmout nabízené pracovní místo. Uvědomte si už jen to, že jste zvládla děti, domácnost, nákupy, vaření a využít zbývající čas pro sebe. To je první známka skvělé organizace.

Proč zaměstnat maminky po MD

Organizační schopnosti

Nejspíš znáte staré dobré heslo: připravenému štěstí přeje. Během mateřské zapojte do péče o domácnost s klidem i další členy rodiny. Ať už starší potomky nebo tatínka. Správně rozdělené domácí úkoly, jsou skvělou přípravou na organizační činnost spojenou i se zaměstnáním. Přináší to i další bonusy. Ušetříte si takto dostatek času pro sebe, kdy můžete absolvovat různé kurzy nebo si i během mateřské najít práci na zkrácený úvazek. Není vůbec od věci myslet trochu na sebe a svůj osobní růst. To se mimo jiné projeví pozitivně i na vašich dětech, které budete motivovat k dosahování svých cílů.

Maminky bývají více zodpovědné

Mateřská pro maminky představuje po určité době „ponorku“. Proto se nejedna maminka do práce už těší. To může být jeden z důvodů, proč by měli zaměstnat zrovna vás. Jestliže člověka něco opravdu baví, podepíše se to i na jeho výkonnosti. Většina matek dokáže velmi rychle skočit do tohoto kolotoče a jsou z nich nadšení zaměstnanci. Na rozdíl od mladších a bezdětných kolegyň už taková matka ví, co přesně chce a zná nejen sebe, ale i svou cenu. Zapomenout nesmíme ještě na jednu důležitou vlastnost, tím je zodpovědnost, kterou si člověk nejvíce uvědomí v okamžiku, kdy se sám stane rodičem.

maminky

Stres a stereotyp maminky zvládají

Stereotyp je něco, co nezvládne každý. Avšak maminky, jež několik let pobývaly doma s dětmi, zvládají stereotyp s přehledem. Dokážou vyhledat rozptýlení a disponují schopnosti rozhodovat, která věc je v daný okamžik důležitější. Tuto schopnost si plně osvojily na mateřské dovolené. Jsou to právě matky, které zvládnou udělat až několik rutinních záležitostí naráz tak, aby si našly ještě co nejvíce času pro své dítě. Člověk, jenž přesvědčí malé dítě, aby si poklidilo hračky a dodržovalo svůj denní řád, nemívá problémy ani ve vyjednávání s lidmi. Skloubit mateřství a kariéru, je pro maminky velmi důležité.

 

 

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)