Ovocná dieta: Pomůže vám během 3 dní zhubnout?

Poslední aktualizace: 22.7.2022

Pokud hledáte vhodný způsob, jak rychle zhubnout pár kilo, zkuste třídenní ovocnou dietu. Pomůže vám to dostat se do večerních šatů a během pár dní shodit až 5 kilo. Jakým způsobem sáhnout po ovocné dietě?

Ovocnou dietu vypracovala francouzská dietoložka France Aubry a její princip je zdánlivě velmi jednoduchý. Můžete jíst pouze ovoce, má to ovšem svá pravidla. Ovoce musíte jíst v přesně stanoveném pořadí a kombinacích, jinak se vámi očekávaný hubnoucí efekt nedostaví. Dietu neprodlužujte a nedržte častěji než 1x za měsíc, mohla by se totiž časem velmi negativně projevit na vašem zdraví.

Proč ovocná dieta funguje

Účinek diety spočívá v ovocných enzymech, které v sobě ovoce hojně obsahuje. Enzymy se v těle postarají o dobré trávení. Tukové polštářky totiž nejsou podle francouzské dietoložky nic jiného než nestrávená potrava. Zní to lákavě a překvapivě. Třídenní dieta vám pomůže shodit od 2 do 5 kilogramů. Pokud chcete po ránu nastartovat metabolismus, vypijte ráno sklenici vlažné vody s citrónem.

Základní pravidla ovocné diety

Musíte jíst ovoce podle přesného návodu, jinak vám hrozí nebezpečí, že se vám v těle budou při zužitkování potravy účinky některých enzymů vzájemně rušit a dieta bude zcela neúčinná. Důležité je také pít denně alespoň 2 litry neperlivé vody. Vodu si můžete ochutit třeba bylinkami, okurkou nebo citronem. Přidat lze i různé bylinné čaje, které pomohou k pročištění organismu. Čaj z bylinné natě příznivě působí i na hladinu cukru v krvi. Při dietě nepijte více než 3 šálky kávy denně.

Ovocná dieta: Pomůže vám během 3 dní zhubnout? 2

Ananas, kiwi a hroznové víno

1 den

Ananas a banány

  • snídani, dopolední i odpolední svačině si dejte vždy 250 gramů čerstvého ananasu.
  • Na oběd a večeři si dejte vždy 1 banán.

2 den

Kiwi a hroznové víno

  • K snídani a večeři si dejte vždy 3 kiwi.
  • K obědu si dejte 4 kiwi.
  • K dopolední a odpolední svačině si dehte 100 gramů hroznového vína.

3 den

Hroznové víno, ananas a kiwi

  • snídani si dejte 200 gramů hroznového vína.
  • dopolední svačině si dejte 200 gramů ananasu.
  • obědu si dejte 4 kiwi.
  • K odpolední svačině si dejte 100 gramů ananasu.
  • K večeři si dejte 100 gramů hroznového vína a 2 kiwi.

Ovocná dieta: Pomůže vám během 3 dní zhubnout? 3

Celková, dlouhodobá a trvalá změna stravovacích a pohybových návyků

Důležité jsou i dny, které pak následují po dietě. Redukce hmotnosti může být trvalá jen v případě, pokud celkově změníte stravovací a pohybové návyky. Zdravý životní styl je klíčem k úspěchu. Ovocná dieta je motivujícím startem, který vám zaručí úbytek kilogramů na začátku a pročistí tělo od toxinů a škodlivých látek.

Pokud si chcete získanou váhu udržet a zamezit jojo efektu, dbejte na vyváženou a zdravou stravu, dodržujte pitný režim, jezte hodně zeleniny a ovoce, u kterého si hlídejte množství cukru, celozrnné obiloviny i luštěniny s dostatkem vlákniny a kvalitní rostlinné tuky, jako jsou olivy, avokádo, ořechy a semínka.

Tělo potřebuje rovnováhu

Někteří odborníci na výživu, jako je třeba Iva Málková ze sdružení STOB – Stop obezitě, upozorňují na to, že za 3 dny se není možné zbavit více než 1 kilogramu tuku. Zbytek váhového úbytku už je pak tvořen jen odvodněním organismu.

Jednodruhové diety jsou nevýhodné z mnoha důvodů. Vystavujete se také velkému nebezpečí jojo efektu po ukončení diety. Ovoce se vám brzy přejí. Navíc vás příliš zásobuje sacharidy, chybí vám bílkoviny a tuky. Kyselé kiwi a další ovoce není vhodné na lačný žaludek a může způsobit nepříjemné žaludeční potíže.

Tělo vyžaduje rovnováhu. Pokud snížíte příjem energie přirozenějším způsobem a skladba konzumovaných potravin bude vyvážená a vyrovnaná, budete hubnout sice pozvolně, ale s trvanlivějším a zdravějším efektem. Při hubnutí je podle odborníků potřebné dodržet správný poměr 40 % sacharidů, 30 % bílkovin a 30 % tuků.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)