Dětská kolika

baby-256857_640Dětské koliky jsou u novorozenců velmi časté, trpí jimi většina miminek, a to hlavně v období mezi čtvrtým a šestým týdnem od narození. Kolika je spjatá s bolestí bříška, které miminko trápí dnem i nocí. Co kolika znamená, jak vzniká a jak se s ní vypořádat?

Dětské koliky jsou neodmyslitelně spjaté s malými miminky. Nejkrizovější období, kdy miminkům kolika hrozí, je čtvrtý až šestý týden života dítěte. Kolika dítěti způsobuje velké bolesti bříška, se kterými se dítě neumí vypořádat, a tak na svou bolest a na své trápení upozorňuje celodenním a většinou i celonočním křikem, který dovádí rodiče miminek k šílenství a hlavně zoufalství způsobenému bezpomocí. Rodič však není tak bezmocný, jak by se mohlo zdát. Dítěti pomoci můžeme, stačí znát důležité rady a tipy. Pokud vás téma zajímá nebo se vás týká, čtěte více.

Dejte si pozor na potraviny

Dětskou koliku často způsobuje mateřské mléko, které dítě přijímá kojením, a to případě, že matka konzumuje potraviny, které způsobují nadýmání. Dětské kolice tak můžete zabránit vynecháním či omezením těchto potravin. Jde například o luštěniny, čerstvé pečivo, hroznové víno, perlivé vody, cibuli, česnek a zelí.

Nezapomeňte na tradiční odříhnutí

Další možností, která způsobuje koliku a nadýmání dítěte, je spolykání vzduchu u kojení. To však neznamená, že byste se museli vyvarovat kojení celkově. Stačí nechat dítě odříhnout ve svislé poloze.

Zavinování

Další radou, která vám může pomoci, je zavinování dítěte. Když dítě zavinete, vytvoří se tlak, na který je dítě zvyklé z dělohy, a hlavně dítě získá pocit tepla a bezpečí. Bolesti můžete tlumit i zahříváním bříška.

Další informace a tipy najdete na webu detskekoliky.sk.

První pomoc

První a hlavně účinnou pomocí v boji proti dětské kolice by měly být bakterie mléčného kvašení. Přípravek je velmi šetrný. Jeho složení je čistě přírodní (enzym laktózy, voda a glycerol) a je vyráběn ve formě kapek. Podávat se může v kombinaci s mateřským mlékem.

Komentáře
  1. Zlatka |
  2. Gita |
  3. Evča |
  4. Linda |

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

(Spamcheck Enabled)