Zhubněte pomocí jednoduchých triků

Poslední aktualizace: 29.5.2014

S létem přišla panika, která zachvátila především ženy, ale také spoustu mužů. Po dlouhé zimě přibyla každému nějaká ta kila navíc a všichni moc dobře víme, že není nijak lehké se špíčků v pase zbavit. Naší poslední nadějí se zdají být lákavé reklamy v televizi, které nabízejí nejrůznější tablety pro rychlé a účinné hubnutí. Recenze již existujících uživatelů však tak nadšeně neznějí. Možná bychom i některý z nápadů riskli na vlastní kůži, ale jejich cena je často mnohem vyšší než naše nadváha. Co tedy vyzkoušet prostředky za pár korun.

Hubnutí
By: wizanCC BY 2.0

Někteří lidé považují podobné recepty za babské rady. Co bylo ale účinné tenkrát, může být dost dobré i dnes. Zapomeňme na zázračné ztráty desítek kilogramů. Hubnutí ale můžeme pomoci kromě sportu a menšími dávkami pravidelných porcí jídel také tipy našich babiček.

Zelený čaj

Pro posílení hubnoucího efektu se doporučuje neslazený zelený čaj. Právem je považován za nápoj života. Přiznává se mu účinek v prevenci různých nemocí a pomoci při problémech s ledvinami. Sám o sobě vám ztrátu kilogramu nezaručí, ale urychluje hubnoucí proces, pokud jej budete pravidelně pít. Dostatek pohybu a promyšlená strava k tomu ale samozřejmě také patří.

Káva

Někdo tvrdí, že káva má na člověka negativní účinky, jiní zase že pozitivní. Důležitou složkou kávy je kofein, který působí na nervový systém. Novinkou je v poslední době tzv. „zelená káva“, která se stala absolutním hitem obchodů se zdravou výživou. Černá káva je vlastně upraženou zelenou kávou. Uživatelé si její účinky prozatím pochvalují. Kromě hubnoucího efektu má pomoci také při detoxikaci organismu.

Zeleninové a ovocné šťávy

Jistě mají na hubnutí velký účinek už jen proto, že zasytí, aniž by zásobovaly tělo cukrem nebo tukem. Takový koktejl může být i pochutinou. Vyhýbejte se ovšem zbytečnému přislazování a dalším úpravám. Pro výrobu koktejlů poslouží stejně dobře tak mixér jako odšťavňovač. Bez obav tyto šťávy můžete zařadit do svého pravidelného jídelníčku.

Kombucha

Tento netradiční název patří kultuře kvasinek a bakterií, která se přidává do neslazených čajů a jiných nápojů. Často se jí říká také „čajová houba“. Pochází z východu a její účinky byly poprvé objeveny spíše nedávno. Pomáhá při boji s nadváhou, ale i v prevenci vážných onemocnění. Téměř zázračně také odbourává alkohol v krvi. Obsahuje kyselinu glukurónovou a kyselinu L-mléčnou.

Syrovátka

Jde o méně známý nápoj na hubnutí, který se téměř vytratil z jídelníčku lidí. Má velmi příznivý vliv na hubnutí a celkově na lidské zdraví. Obsahuje lehce stravitelné bílkoviny, které jsou pro lidský organismus nepostradatelné, ačkoliv jich je v pravidelné stravě lidí tak málo. V kombinaci s malým množstvím tuků patří mezi účinné prostředky při redukční dietě. Nezakládejte ovšem dietu pouze na pití tohoto nápoje. Jde pouze o podpůrný prostředek.

Skořicový nápoj

Skořice je naprosto zapomenutou součástí úspěšného hubnutí. Působí poměrně rychle a při pravidelném užívání bývají jeho účinky trvalé. Jen musíte dávat pozor na dávkování, které by nemělo přesáhnout při pravidelném užívání jednu vrchovatou čajovou lžičku za den. Skořicový nápoj připravíte jednoduše zalitím horké vody podobně, jako si připravujete kávu. Účinek můžete maximalizovat přidáním zarovnané čajové lžičky skořice do zeleného čaje. I v tomto případě zkuste nesladit.

Citron

Citron
By: Marc HorneCC BY 2.0

Klasické tropické ovoce, které obsahuje vysoký podíl vitamínu C, obsadilo prvenství i v případě dalších zdraví prospěšných složek. Citron vám zajistí i hořčík, zinek, železo, fosfor a draslík. Při hubnutí jej můžete využít pro povzbuzení metabolismu a zahnání chuti na sladké. Používejte k tomuto účelu pouze čerstvé ovoce. Můžete také zkombinovat se zeleným čajem, který má rovněž na hubnutí pozitivní účinek.

Jablečný ocet

Historicky nejstarší prostředek při boji s nadváhou. Jablečný ocet má vysoký obsah minerálů, vitamínů, stopových prvků a pektin. Díky této kombinaci má vliv na celou řadu zdravotních problémů a snadno ho využijete i při vaření. V kuchyni by proto rozhodně chybět neměl. Můžete ho použít pro přípravu salátů nebo také jako octový nápoj, kdy rozpustíte dvě lžičky jablečného octa ve sklenici vody.

Jednotlivé recepty můžete vyzkoušet postupně, nebo je navzájem kombinovat ve vhodných spojeních. Účinky se mohou lišit podle stylu vašeho života. Pokud celý den prosedíte u počítače, nemůžete rozhodně počítat se zázrakem, kdy se vaše kila jednoduše vypaří. To pak můžete vypít cokoliv a bude to na vás mít stále stejný účinek. Hubnutí vyžaduje především disciplínu, pohyb a pravidelnou stravu s pestrým jídelníčkem.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)