Vyměňte kabelky za elegantní batohy – kvůli zdraví!

Čím dál mladší slečny chtějí vypadat elegantně a tak se místo sportovních batohů do školy vrhají do světa kabelek. Problém však jsou mnohdy učebnice, kterých zejména na základní škole není málo, a proto situace žádá co největší kabelku, do které se všechno vleze. Nejen že kabelka takovou tíhu neunese, nesnese to ani tělo. A už vůbec ne tělo třináctileté dívky, která se stále vyvíjí!

Vyměňte kabelky za elegantní batohy – kvůli zdraví! 2
condesign / Pixabay

Těžké kabelky ničí zdraví

Batohy jsou velmi praktické v tom, že jejich tíhu nesou celá záda a ramena jsou stejně zatěžována. Váží-li zavazadlo více než tři kila, je nejlepší jej nést v ruce nebo právě na zádech, páteř si se zátěží poradí lépe.

Nošení těžkých kabelek na jednom rameni s sebou přinese dříve či později bolesti zad, od toho se odvíjí také bolesti hlavy. Degenerují se i meziobratlové ploténky a celkové držení těla se začne deformovat v závislosti na tom, na kterém rameni kabelku nejčastěji nosíte.

kaboompics / Pixabay
kaboompics / Pixabay

Co s notebookem?

Pokud se rozhodnete, že nebudete učebnice dál tahat v kabelce, ale pořídíte si elegantní batoh, vyhrály jste. Máte však problém s tím, že často přenášíte notebook? Potom si pořiďte batoh určený právě na notebooky, do kterého se pohodlně vlezou i učebnice, skripta nebo svačina. Notebook neváží jako peříčko a uskladnění v pevném batohu podpoří i jeho živostnost. Důležitější však je, že vám ochrání vaše zdraví.

Vyměňte kabelky za elegantní batohy – kvůli zdraví! 3
condesign / Pixabay

Batoh se hodí ke všemu!

Opravdu nemluvíme o sportovních batozích, které hýří barvami, kytičkami, proužky a jsou z textilního materiálu. Dnes je řeč o elegantních, kožených či koženkových batůžcích, které se mohou tvářit, že nepojmou ani lahev s pitím. Opak je pravdou! Mnohdy jde o bezednou záležitost, která nepůsobí přerostle, ale vleze se do ní opravdu vše potřebné, učebnice nevyjímaje.

Elegantní batohy z koženky mají různé tvary, provedení a hodí se nejen k džínům, ale i k šatům, sukním i kozačkám na podpatku.

Autor článku: Nikol Sotolářová

1 komentář u „Vyměňte kabelky za elegantní batohy – kvůli zdraví!“

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)