Vlasy jsou chloubou každé ženy a je proto velmi důležité o ně správně pečovat

Poslední aktualizace: 8.5.2013

Krásné, silné a hlavně zdravé vlasy jsou předností, se kterou může žena zakrýt řadu jiných nedostatků. Vlasy zkrátka zaujmou na první pohled a je proto důležité je udržovat v co nejlepším stavu. Často není potřeba využívat pouze speciální kosmetické přípravky a navštěvovat drahé salóny, které vám vaše poničené vlasy dají dohromady. Stačí se svým vlasům pravidelně věnovat a poskytnout jim potřebnou péči.

Vlasy jsou chloubou každé ženy a je proto velmi důležité o ně správně pečovat 2
By: Luciano ConsoliniCC BY 2.0

Možná se budete divit, že kvalitu vašich vlasů ovlivní i taková banalita, jako je čistota kartáče. Kartáč, který používáte k pročesávání vlasů, musíte proto pravidelně zbavovat všech nečistot. Ve zbytcích se mohou totiž rozmnožovat bakterie, které mohou ovlivnit zdraví vašich vlasů. Není také na škodu, pokud čas od času opláchnete kartáče a hřebeny trochou jedlé sody, kterou promícháte s čistou vodou. Tento roztok totiž dokáže rozpustit i mastnotu, která se při pročesávání usazuje v kartáči.

Vyhýbejte se také těsným gumičkám a jiných vlasových doplňků, které vlasy spíše škrtí, než drží pohromadě. Příliš těsné upnutí může poškodit vlasy a způsobit jejich maštění a řídnutí. Existuje přitom celá řada kvalitnějších vlasových doplňků, které vkusně a přitom nezávadně vaše vlasy udrží pohromadě.

Nevyžívejte se v častých experimentech, které mají co dočinění s chemií. Mnoho zkrášlovacích procesů využívají právě chemikálie. Bez nich by nebyly ani dostatečně účinné. Četnost využívání chemických prostředků s přímým použitím na vlasy závisí především na jejich stavu. Pokud máte vlasy náchylné k poškození, raději se barvení a podobným úpravám vyhněte úplně. I u zdravých vlasů se raději vyhněte příliš častým úpravám.

Vlasy jsou chloubou každé ženy a je proto velmi důležité o ně správně pečovat 3
By: Wicker ParadiseCC BY 2.0

Pokud máte roztřepené konečky, raději s návštěvou kadeřníka neotálejte příliš dlouho. Pokud jsou vlasy již jednou roztřepené, je potřeba je okamžitě upravit a roztřepených částí je zbavit. V opačném případě se vlasy budou třepit ve větší míře a takové třepení má velký vliv na kvalitu vlasů a také jejich hustotu. Vlasy vám po nějakém čase začnou více řídnout a vypadávat. V nejhorším případě lze využít první pomoc v podobě ochranných vlasových olejů, které mají schopnost zacelit dočasně roztřepené konečky a zastavit jejich další ničení.

Na mokré vlasy používejte širší a hladší hřeben. Rozhodně nepoužívejte kartáč. Mokré vlasy jsou totiž mnohem náchylnější k poškození, lámání a třepení. Zacházejte s nimi proto do úplného vysušení velmi opatrně. Pro vysušení vlasů nepoužívejte příliš horký vzduch. To samé platí i o příliš horké vodě. Teplota je totiž dalším faktorem, který vlasům příliš neprospěje.

Většina lidí udělá pro své zdraví cokoliv. Se zdravím ovšem velmi úzce souvisí i kvalita nehtů, vlasů i kůže. Pravidelnou péči můžete předejít pozdějším komplikacím, které se velmi špatně napravují. Pro pravidelnou péči používejte vždy pouze kvalitní přípravky. Přílišná finanční úspora vašim vlasům vůbec neprospěje. V takovém případě je mnohdy vhodnější nepoužívat raději žádné přípravky, než ty nekvalitní.

2 komentáře u „Vlasy jsou chloubou každé ženy a je proto velmi důležité o ně správně pečovat“

  1. Ten prvý účes na obrázku je parádny, krásne rozpustené vlasy. Wau. Geniálny obrázok.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)