Tetování obočí: Metody, cena, kde se tetovat

Poslední aktualizace: 8.6.2022

Souměrné, husté, dokonale tvarované a zbarvené obočí podtrhne vzhled vaší tváře. Na dosah ruky je dnes naštěstí spousta přípravků a technik na úpravu obočí. Jednou z nich je i permanentní make-up obočí. Jak moc bolí, jaká přináší rizika, kolik stojí a vyplatí se nám opravdu? To vše zjistíte v našem článku.

Co je permanentní make-up obočí

Permanentní make-up je skvělou náhradou dekorativní kosmetiky. Do vrchní vrstvy pokožky se pomocí speciálních přístrojů aplikují hypoalergenní přírodní pigmenty. Nejde o trvalé tetování, ale o dočasné líčení, které vám v závislosti na metodě a typu pokožky vydrží i 2 roky. Jaké jsou metody tetování obočí?

Tetování obočí

Microblading

Microblading neboli vláskování obočí je metoda, kdy se místo tetovací pistole používají drobné jehly k ručnímu kreslení jemných tahů chloupků. Zároveň se pod kůži ukládá pigment a výsledkem jsou realisticky vypadající chloupky obočí. Obočí vypadá přirozeně, dokáže zakrýt nedokonalosti a jizvy, dodá obočí tvar i hustotu.

Vláskování obočí je i při aplikaci znecitlivující masti s anestetikem poměrně bolestivé. Po aplikaci ranky krvácí a svědí, stroupky se loupou a obočí by se několik dnů nemělo dostat do kontaktu s vodou. Konečná barva je viditelná asi po měsíci, kdy zesvětlí až o 40 % oproti původní verzi.

permanentní make-up

Pudrové obočí

Pudrové obočí je tvořeno mikrotečkami tetovanými do prázdných míst mimo chloupky. Nevytváří zcela jasné kontury, ale jen zbarvení.  Metoda obočí jemně definuje a vypadá stejně, jako po dokreslení stínem či tužkou na obočí. Kůže se rychle uzdravuje a upravené obočí vydrží při správné péči až 2 roky.

Jde o invazivnější metodu, při které se barva pigmentu aplikuje o něco hlouběji do kůže. Tím může být metoda i bolestivější. Není vhodná pro sušší a citlivou pleť.

microblading

Microblading versus pudrové obočí

Metoda microblading neboli vláskování se ve srovnání s pudrovou metodou pomaleji a hůře hojí, je však méně bolestivá. Při dobré péči vydrží 1 rok až 1,5 roku, pudrového obočí asi 2 roky. Pudrové obočí je invazivnější metoda, pigment se aplikuje hlouběji do pokožky. Při  microbladingu se barva aplikuje pouze do kožní membrány. Vláskovánípřirozený vzhled, pudrové obočí je výraznější.

permanentní make-up

Kombinované 3D tetování

Kombinace microbladingu a pudrového obočí má základ ve tvorbě 3D obočí. Tvoří se stínováním světlejších odstínů a přidávají se tmavší chloupky microbladingem. Obočí je mnohem výraznější a zahuštěné. Sluší ženám, co používají výraznější make-up, nerady se líčí nebo vůbec nelíčí. Dá se s ním vytvořit zcela nové obočí, pokud někde místy chybí chloupky, nebo chybí obočí zcela. Aplikace je o něco bolestivější a musí jej provést opravdový odborník.

permanentní make-up

Kolik stojí permanentní make-up obočí

Cena permanentní úpravy v salonu krásy se liší v závislosti na rozsahu a metodě tetování. Všeobecně jde o 4 500 až 6 000 korun za první sezení a další poplatky za korekci ve výši od 1 000 do 2 500 korun dle rozsahu, která se dělá po 4 až 6 týdnech. Procedura obvykle trvá 1,5 až 2 hodiny, v závislosti na zvolené metodě.

Jak je to s hojením po tetování obočí

Po aplikaci permanentního make-upu obočí se utvoří malé stroupky, které se asi po týdnu začnou vylupovat. Hojení tetovaného obočí může provázet svědění a nepříjemné pocity. Tetované oblasti se pár dnů nesmí dostat do kontaktu s vodou.

permanentní make-up

Jak se starat o permanentní make-up obočí

Po proceduře se musí natírat obočí speciální mastí, kterou dostanete v salonu. Zabraňte kontaktu s vodou a nesnažte odlupovat stroupky. Nechte je, ať odpadnou přirozeně, jinak se permanentní barva správně nevstřebá.

Rizika permanentního obočí

Zvažte hlavně výšku investice, ochotu trpět i zdravotní rizika. Odborníci tetování obočí nedoporučují těhotným a kojícím ženám. Tetování obočí vynechejte i v případě, že máte citlivou pleť nebo kožní či hormonální onemocnění. V tomto období raději vyzkoušejte růstové sérum na řasy a obočí s prokazatelnými výsledky.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)