Správné čištění a péče o pokožku je základem dokonalé pleti i make-upu

Krásná pleť nám dodává sebevědomí. Navíc je základem každého líčení s dokonalým výsledkem. Jak dosáhnout zdravé a svěží pleti?

Pokud opravdu chcete hezčí pleť plnou vitality a jasu, musíte dokonale vylepšit svoje každodenní rituály péče o pleť. Správné odličování a čištění pleti je totiž základ, na kterém můžete začít stavět bez úhony. Jinak vám ani ty nejdražší make-upy a líčidla prostě nepomohou. Nestačí si jen tak opláchnout obličej studenou vodou a nanést krém. Naše babička si denně myla pleť v syrovátce z kozího mléka. Vypadala skvěle! Možná to můžete také zkusit.

pleť

Důkladné čištění pleti

Hned na začátku zdůrazníme, že čistění pleti se musí provádět večer i ráno. Jen dokonale čistá pleť totiž dokáže velmi dobře absorbovat všechny vyživující složky pěstících prostředků, které jí dopřejeme v následné péči. Jen tak ji udržíte mladistvou, vitální a svěží. Důkladné čištění pleti proto není důležité pouze večer, kdy je třeba pleť precizně odlíčit a odstranit nečistoty, ale také ráno, kdy z pokožky odstraníme pot a maz vyprodukovaný během nočního spánku. Ráno vám postačí i micelární voda, pleťová voda či tonikum. Na večer si ale dopřejte přípravky s olejovou bází, které efektivně odlíčí make-up z obličeje, zejména z očí a rtů. Nezapomínejte, že vždy po odlíčení patří na pleť tonikum, a pak teprve výživné sérum, olej či krém.

péče o pleť

Peeling jako nutnost

Peeling je základní součástí péče o pokožku. Pomáhá nám odstranit odumřelé buňky ze svrchní vrstvy kůže a precizně obrousí pokožku, u které pak úspěšně dochází k regeneraci. Navíc se pleť pěkně prokrví a metabolismus i obnova kůže se rozběhne na plné obrátky. Využijte cukrové scruby. Krystalky cukru totiž vysoce precizně působí jako přírodní exfoliant. Jedná se tak o vysoce účinný, ale přitom velmi šetrný způsob exfoliace. Do své běžné péče o pleť jej zařaďte dvakrát až třikrát do týdne. Cukrové scruby můžete úspěšně použít i na rty, které pak budou krásně jemné, rtěnka na nich bude lépe držet a mnohem lépe vypadat. Po peelingu si můžete dopřát i svou oblíbenou masku.

aloe vera

Důkladná hydratace

Ať už je vaše pleť citlivá, suchá či mastná, hydratujete ji v každém případě. V létě se vysušuje od sluníčka, na podzim díky větru a v zimě zase trpí vlivem chladu a mrazu. Naše pokožka se potřebuje bránit vůči vnějším vlivům. Pokud však není dostatečně hydratovaná, její ochranná funkce se oslabuje a pak často selhává. Vyzkoušet můžete při péči o pleť lehké krémy s osvěžující gelovou texturou, které vám nebudou neprodyšně ucpávat póry. Hydratační pleťovou péči můžete zvolit doplněnou o extrakt z aloe vera a kyselinu hyaluronovou. Aloe vera obsahuje velmi důležité minerály a poskytuje pokožce hydrataci i v těch nejhlubších vrstvách kůže a má zklidňující účinky. Podíl kyseliny hyaluronové v naší pokožce s věkem klesá, tak jí dopřejte tento elixír plnými doušky.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)