Sportovní hodinky jako trenér i motivace

Ať už se vydáváte sportovat ven, na pěší túru, procházku, do tělocvičny či do fitness centra, nebo se rádi oddáváte cvičení doma, sportovní náramky a hodinky jsou super pomocníkem. Umí vás motivovat i vybičovat k novým výkonům.

Sportovní hodinky se hodí na procházky, veškeré aktivity, jako je túra do hor, běh či jízda na kole. Chytré hodinky, fitness náramky a sporttestery si v kombinaci s mobilními aplikacemi zamilujete. Plní totiž roli trenérů a motivátorů, vybičují vás k mnohem vyšším výkonům a lepší kondici. Dávají vám neustálý přehled.

Sportovní hodinky jako trenér i motivace 2

Plánujte dopředu

Plánujte si dopředu, jaké hodinky si pořídíte, ale hlavně i svoje sportovní a pohybové aktivity. Začněte dbát na svou stravu i pitný režim a začněte se pravidelně hýbat a cvičit. Musíte si však vždy vše dopředu naplánovat. Do každého běžného dne si dejte vždy i pořádnou aktivitu. Pokud neradi cvičíte sami, najděte si kamarádku nebo partnera, co budou mít podobné cíle a zájmy jako vy, ať se můžete navzájem podporovat. Cvičte spolu, sdílejte zdravé typy a recepty, buďte si vzájemnou oporou. Nenechte se ale zlákat, když se tomu druhému nebude chtít. V tom případě vyrazte sami. Pokud chodíte do stejné tělocvičny či fitka pravidelně, vždycky tam bude někdo, koho už znáte a kdo vás podpoří.

Sportovní hodinky

Sportovní hodinky představují pokrok, který jde neustále rychle dopředu. Od prvních fitness náramků, které zaznamenávaly jen pouhé počty kroků, jsme se dostali až k vyspělým sportovním hodinkám, které nám umí pohlídat kondici a zdravý životní styl. Díky nim získáme neustálý přehled o ušlých krocích, uběhnutých kilometrech, ujetých a uplavaných vzdálenostech, zdolaných převýšeních, spálených kaloriích, tepové frekvenci, dosažené délce a kvalitě výkonu, relaxace i spánku.

Sportovní hodinky jako trenér i motivace 3

Chytré hodinky a aplikace

S pomocí těchto přístrojů můžeme lépe plánovat i jednotlivé tréninky, trasy, tempo, frekvenci i intervaly apod. Ty nejchytřejší nám určí i laktátový práh, když to přeháníte, a proto nedojde k přetížení svalů. Můžeme je propojit s mobilním telefonem nebo počítačem a díky sportovním aplikacím měřit a vyhodnocovat údaje o svém výkonu či tréninku. Díky možnosti automatického přenášení a sdílení na internetu pak můžeme snadno srovnávat své výkony třeba i s dalšími uživateli chytrých hodinek a aplikací. Můžeme přes ně lze přijímat hovory, sms, emaily a oznámení z telefonu.

Druhů je celá řada

Existuje mnoho sporttesterů a chytrých hodinek s různými funkcemi, které jsou zaměřené na konkrétní druh pohybu, jako je třeba zmíněný běh, plavání, cyklistika, horolezectví, ale i golf. Multisportovní modely zase podporují více druhů aktivit. Jednoduché přístroje lze pořídit za pár stovek, ty nejdražší zase za desítky tisíc. Na počty kroků a kilometrů stačí ty nejlevnější, které už dnes často propojíte s aplikacemi na telefonu nebo počítači a umí mnohem více než měřit zmíněné vzdálenosti. Podívejte se, zda vám vyhovuje jejich princip ovládání, který je pokaždé jiný. Než si je koupíte, je dobré si je v obchodě vyzkoušet ovládat.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)