Proč vsadit na přírodní a BIO kosmetiku

V poslední době má přírodní a BIO kosmetika stále více příznivců. Jaké má pozitivní účinky a proč na ni vsadit? Neobsahuje chemii a pro vaši pleť je to pravé.

Kosmetika šetrná pro životní prostředí i pro naši pleť

Přírodní kosmetika a BIO kosmetika je ekologická a velmi šetrná pro životní prostředí i k vaší pleti. Při výrobě tradiční kosmetiky se využívají syntetické a chemické složky, kterými je velmi negativně ovlivňováno životní prostředí kolem nás a tyto složky příliš neprospívají ani naší pleti a zdraví. Takto vyráběné produkty mohou během výrobního procesu poškodit vzduch, ozonovou vrstvu, vodní plochy i půdu.  Jednou z velkých výhod organické kosmetiky je to, že je bezpečná pro všechny. Pro lidi, zvířata, rostliny i životní prostředí. Jsme tak ušetřeni škodlivých účinků toxických chemikálií.

Proč vsadit na přírodní a BIO kosmetiku 2

Pro všechny typy pleti, včetně citlivé a problematické

Další výhodou přírodní a BIO kosmetiky je, že je vhodná pro péči o všechny typy pleti, včetně té velmi citlivé a problematické. Umí se dokonale přizpůsobit naší pleti, nedráždí ji a působí velmi šetrně. Je ohleduplná i k citlivé pokožce, která je náchylná k akné či atopickému ekzému, která musí být vždy ošetřována velmi jemnými složkami. Organická kosmetika je bezpečná pro každého. Máte jistotu, že do vašeho těla pleť nevstřebává žádné chemické či toxické látky.

Přírodní kosmetika a BIO kosmetika neobsahuje parabeny

Přírodní kosmetika neobsahuje parabeny ani umělou parfemaci. Parabeny jsou konzervační látky velmi často používané při výrobě kosmetiky. Jejich hlavním úkolem je prodloužit životnost a dobu použitelnosti kosmetických výrobků. Bylo však mnoha studiemi prokázáno, že parabeny narušují přirozenou produkci estrogenů. Produkty obsahující tyto látky podle mnoha studií oslabují náš imunitní systém, oslabují játra a vyvolávají nemoci jako je rakovina. Organická kosmetika neobsahuje parabeny, umělá konzervační činidla ani syntetické parfémy, které mohou způsobovat alergické reakce a mnoho dalších onemocnění.

Proč vsadit na přírodní a BIO kosmetiku 3

Umí bojovat proti stárnutí pleti

Tradiční kosmetika obsahuje mnoho různých složek, včetně chemikálií, výplní, konzervačních látek a umělých barviv. I když na ně nemusíte být zrovna alergičtí, používáním podobných produktů je pokožka velmi namáhaná a často i rychleji stárne. Každodenní používání běžné kosmetiky se všemi těmito složkami může vysušit pokožku a prohloubit vrásky. Přírodní kosmetika vyrobená z přírodních složek, jako je například olivový, kokosový či ricinový olej, napomáhá díky obsahu přirozených antioxidantů bojovat proti stárnutí. Pokožka je díky nim hydratovaná, vláčná a vyživená. Vsadit na přírodní či BIO kosmetiku se určitě vyplatí.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)