Proč používat oční krémy a jak je nanášet?

Péči o oční okolí často zanedbáváme. Speciální krémy nám však umí odstranit kruhy i váčky pod očima a minimalizovat vrásky. Pokud zrovna nemáte dobré geny, zapracujte na životním stylu a důkladné péči.

Pokožka je kolem očí výrazně tenčí než kdekoliv jinde. Navíc je hodně namáhaná mrkáním, našimi gesty, líčením, mytím i čištěním. Často si také na oči saháme, nebo si je mneme. Z těchto důvodů se nám stárnutí, nedostatek spánku i nezdravé stravování projeví na očním okolí jako první. Běžný hydratační krém nestačí. Zkuste se proto zaměřit na speciální oční péči.

Proč používat oční krémy a jak je nanášet? 1

Jak si vybrat oční krém

S používáním speciální oční kosmetiky bychom měli začít kolem 25 let. Pokud jste to ještě nezavedli do svého pravidelného rituálu, začněte teď. Pokud si chcete vybrat vhodný oční krém, u očního okolí ani tak nezáleží na tom, zda máte pleť smíšenou, nebo třeba mastnou. Záleží spíše na tom, který problém chcete vyřešit. Pak si vyberte krém na tmavé kruhy, otoky či vrásky. Alergici si musí dát pozor na citlivou pokožku kolem očí a vybrat speciální oční krém.

Jemná textura a speciální složení

Vsaďte na krémy s lehkou krémovou nebo gelovou texturou a nanášejte je v malém množství pomocí vklepávání prstů. Kouzlo úspěchu netkví v kvantitě, ale v kvalitě a pravidelnosti. Čím více složek krém obsahuje, tím je větší riziko, že vám jedna z nich podráždí citlivé oční okolí. Pokožka kolem očí potřebuje hydrataci a výživu. Doporučujeme krémy s výtažky z mořských řas, které pleť zpevní a zpomalí její stárnutí, nebo přírodních olejů, jako je avokádový, jojobový či seznamový.

Proč používat oční krémy a jak je nanášet? 2

Řešte konkrétní potíže

  • Pokud vás trápí drobné vrásky kolem očí, zaměřte se na krémy s kyselinou hyaluronovou, peptidy, koenzymem Q10 a vitaminy C a E. Tyto složky umí vypnout a zpevnit pleť, vyplnit vrásky, pleť vyživit a podpořit v ní produkci kolagenu a elastinu.
  • Na váčky a otoky zkuste krém s obsahem kofeinu, extraktu z jírovce, lopuchu nebo arniky. Podpoří krevní tlak, stáhnou rozšířené cévky a odvedou zadržovanou vodu.
  • Na tmavé kruhy pod očima zvolte oční krém s vitamínem C nebo extraktem z arniky.

Jak ho nanášet oční krém

Stačí nanést pravidelně malé množství krému pod oči, pod obočí a na známé vějířky tvořené z vrásek, nejlépe ráno a večer. Nanášejte ho vždy na důkladně umytou a vyčištěnou pleť. Vyhněte se pohyblivému hornímu víčku a dejte pozor, ať se vám krém nedostane do očí. Jemným vklepáním pomocí bříšek prstů ho pomalu nechte vsáknout do kůže. Můžete přidat velmi drobné krouživé pohyby. Vyhněte se však tření a vytahování jemné kůže v očním okolí.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)