Pole Dance tvaruje postavu snů, začněte už dnes!

Poslední aktualizace: 4.1.2017

Nejen po svátcích chtějí ženy shodit kila, nejen před létem chtějí vytvarovat postavu do plavek. Čas začít sportovat je dobrý kdykoliv. Jednou z mnoha možností je začít s Pole Dance, svůdným tancem u tyče. Nejedná se o nic sprostého, nejedná se o tanec v baru, v podpatcích. Moderní doba zná Pole Dance jako fitness cvičení, které je svůdné, zpevňuje a tvaruje tělo a hlavně – může být i rytmické, takže plus pro ty z vás, které milují tanec a hudbu!

Pole Dance tvaruje postavu snů, začněte už dnes! 2
lightstargod / Pixabay

Kořeny Pole Dance

Byli to Indové, kdo Pole Dance začali šířit. Tehdy cvičení pod názvem Mallakhamba milovaly žen všech věků. Tradici tohoto tance najdete ale také v Africe, kde místo dnešní tyče sloužil totem. Tehdy ženy tančily kolem něj, jen pokud byly zasnoubené. Důvodem bylo ukázat vášeň, se kterou se chce pomilovat se svým nastávajícím.

Novodobá historie nás posouvá do USA, kde v období hospodářské krize ve 20. století vznikala mnohá nová zaměstnání. Ženy se tak naučily tančit kolem kůlů. Tanečnice byly oblíbené a začaly se, zejména v Kanadě, spojovat se striptýzem – to se pohybujeme v 80. letech.

Ta nejnovější doba z Pole Dance udělala opět sexy tanec, kterým se projevuje niterní vášeň.

Druhy Pole Dance

Tento tanec, nebo cvičení zahrnuje několik druhů. Pole Dance Fitness zpevníte tělo, Pole Dance Light potom ocení ženy s nadváhou, ženy vyššího věku nebo ty, které mají nějaké pohybové omezení. Čistý Pole Dance opravdu nese prvky svůdnosti a nejde v něm o záměr zpevnit tělo, ale projevit vášeň – tento tanec je doporučen dívkám až od 18let.

Když jsou ženy obléknuté

Tak jako tak si však nespojujte Pole Dance s podpatky, podvazky a už vůbec ne s nahotou. K Pole Dance je potřeba pohodlné oblečení dovolující pohyb, proto ženy volí legíny, kraťasy, upnuté topy. Cvičení probíhá bosky, v ponožkách nebo piškotech.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)