Možnosti využití medu, o kterých byste měli vědět. Velký pomocník na pokožku i vlasy.

Med je obecně velmi prospěšný zejména díky jeho silným antioxidačním, protizánětlivým, antiseptickým a antibakteriálním vlastnostem.

Med má také velmi pozitivní vliv na naše zdraví a kondici. Využívá se hojně také v oblasti kosmetiky. To je jen pár důvodu, proč byste měli med zařadit do svého jídelníčku, ale i do péče o pleť či vlasy.

Na kožní záněty a neduhy

Med je opravdu úžasným a velmi přirozeným řešením pro každodenní péči o pleť a vlasy, ale i pro léčbu lupů či akné. Pomáhá dokonce i při léčbě psoriázy, což je autoimunitní onemocnění, které postihuje naše kožní buňky, způsobuje nepříjemné svědění, zčervenání pokožky, léze a puchýřky. Med je přírodní prostředek, který může zmírnit a utišit záněty, vysušení a olupování kůže nebo velmi účinně bojovat s infekcemi v těle.

Možnosti využití medu, o kterých byste měli vědět. Velký pomocník na pokožku i vlasy. 2

Bojuje s akné i proti stárnutí pleti

Med je nesmírně účinný i v boji proti akné. Současně budou živiny obsažené v medu udržovat naši pokožku hydratovanou a svěží. Svým působením med zabraňuje rychlému stárnutí pleti. Antioxidanty obsažené v medu mohou ochránit naši pokožku před volnými radikály, které nám způsobují poškození buněk, což velkou měrou urychluje proces stárnutí. Následkem je vznik vrásek a ochablosti naší kůže.

Proti vypadávání vlasů a infekci

Med může dokonce zabránit vypadávání vlasů a dokáže stimulovat jejich růst, protože obsahuje již zmíněné antioxidanty a navíc má ještě fungicidní i baktericidní vlastnosti. Velmi účinně hojí drobné rány a řezy tím, že zabraňuje mikroorganismům v jejich množení a snižuje tím riziko infekce. Můžete si z něj vytvořit i masku na vlasy, nebo si masku s obsahem medu koupit již připravenou.

Hojí jizvy a prasklinky kůže

Jizvy a jizvičky, zvláště na viditelných částech těla je pro každého z nás to, čeho se chceme pokud možno velmi šetrným způsobem zbavit. Med může být velmi užitečný nejen při minimalizaci jejich vzhledu, ale i při zesvětlení jizev, protože zlepšuje regeneraci a hojení našich tkání, čímž současně oživuje kožní buňky. Je vynikajícím pomocníkem při léčbě suchých a popraskaných rtů. Hydratuje naši pokožku, brání vzniku bolestivých prasklin pokožky a současně snižuje riziko infekce.

Možnosti využití medu, o kterých byste měli vědět. Velký pomocník na pokožku i vlasy. 3

Med ke konzumaci i na pleť

Když budete med konzumovat, velkou měrou podpoříte svou imunitu a zdraví. Z výše uvedených informací je také zcela zřejmé, že se med nehodí pouze do čaje, na chleba s máslem, nebo při pečení koláčů, dezertů, perníčků a cukroví. Med má mnohostranné využití i v kosmetice a pomáhá i při odstranění mnoha kožních problémů. Speciální kosmetiku z medu najdete i našem trhu. Důležité je si obstarat med od poctivého včelaře a dbát na jeho kvalitu.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)