Chystáte se na svatbu? 5 tipů, jak se na ni nalíčit!

Poslední aktualizace: 27.12.2021

Svatba znamená spoustu fotek. Ať už jste přímo nevěsta, družička, matka nevěsty nebo host, vždy chcete vypadat skvěle. Na svatbě, více než kdy jindy platí, že méně, je více. Zvolte proto jemný a svěží make-up nejen pro nevěsty.

Ve svatební den jde o to zvýraznit přirozenou krásu, podtrhnout rysy a současně nevytvořit nevěstě na obličeji masku, pod kterou ji nikdo z okolí nepozná. Vždy proto doporučujeme líčení vyzkoušet předem, aby vystihovalo vaši osobnost i styl šatů a svatebního účesu, vydrželo celý den a cítili jste se v něm opravdu dobře.

jak se nalíčit na svatbu

Zásady svatebního líčení

Svatební líčení by především mělo podtrhnout přirozenou krásu a ne vás změnit k nepoznání. Pokud se příliš nelíčíte, nebudete se cítit dobře ve výrazném líčení ani v den svatby. Pokud se naopak líčíte výrazně, vyhněte se křiklavým barvám. Myslete však i na to, že na fotografiích je líčení vidět vždy méně než ve skutečnosti a vnitřní prostory s umělým světlem jsou na tzv. foto make-up náročnější než venkovní.

Držte se pravidla, že jsou buď výrazné oči anebo rty. Nikdy ne obojí. Zbavte svou tvář nežádoucího lesku. Použijte spíše matující podkladové báze, pudr a ubrousky pohlcující mastnotu i během dne. S pudrem to ale nepřehánějte, ať vám nevysuší pleť a nezvýrazní vrásky. Vyhněte lesklým bronzerům a třpytivým stínům. Povolené jdou jemné rozjasňovače, zejména v okolí očí.

svatební líčení

1.   Líčení nevěsty

Svatba patří k nejdůležitějším dnům v životě nevěsty, která je středem pozornosti všech hostů. Vyberte si barevné odstíny, ve kterých se cítíte dobře a nijak neexperimentujte. Až budete zkoušet líčení nanečisto, oblékněte si bílé šaty, ať si vyzkoušíte, zda je ve vašem líčení dostatek pigmentů na to, abyste nevypadala bledě. Vyhněte se trendům výrazného líčení, které podléhá módním výstřelkům.

Místo černé to zkuste s hnědou tužkou na oči, matujícím make-upem a nude rtěnkou zvýrazněnou tmavší konturou. Je to jemné, vkusné a přirozené. Pozor na pudr, který rád po celém dni vysušuje pleť a zalézá do vrásek. Použijte fixátor make-upu, aby líčení přežilo celý den i slzy plné štěstí. U líčení koncentrujte pozornost na oči. Blond nevěstám sluší více výraznější líčení a linky. Brunetky stačí doladit.

jak se nalíčit na svatbu

2.      Líčení matky nevěsty i ženicha

Matky nevěsty a ženicha jsou důležité osoby na svatbě a potřebují odolný make-up, protože se neubrání slzám. Vyhněte se leskům na rty a lesklým rtěnkám, které zvýrazňují jemné vrásky kolem rtů. Volte dlouhotrvající rtěnku se saténovým efektem a voděodolnou řasenku. Vynechte třpytivé a metalické stíny, které se usazují v jemných vráskách, stejně jako pudr. Zvolte matné neutrální tóny make-upu a projasněte pleť tvářenkou v odstínu přirozeně ladícím s tónem vaší pleti.

3.      Líčení družiček

Ve svatební den má samozřejmě přednost nevěsta, proto ji nikdy nechtějte jako družička zastínit. Ověřte si s nevěstou, zda nemá v plánu dodržet specifické barevné schéma svatby. Investujte do kvalitního make-upu a fixátoru make-upu, abyste si jako družičky vytvořily dokonalý podklad. Pak k tomu přidejte neutrální tóny stínů, voděodolnou řasenku a jemnou dlouhotrvající rtěnku.

svatební líčení

4.      Líčení svatebních hostů

Ověřte si dress code, abyste byli na svatbu vhodně oblečeni. Někdy jsou určeny svatební barvy, ale i styl oblečení. Podle toho, co si vezmete na sebe, zvolte make-up. Vytvořte třeba neutrální podklad BB krémem, oči naličte jen lehkým kouřovým líčením do ztracena a přidejte příjemný odstín rtěnky, klidně v tlumené červené barvě. Pokud jste spíše typ na zvýraznění očí, zvolte neutrální rty.

5.      Líčení svatebního doprovodu

Pokud jdete na svatbu jako doprovod a na svatbě mnoho lidí neznáte, s líčením hrajte na jistotu. Přečtěte si pozvánku, dodržte dress code, dbejte na sjednocení svěží pleti a přirozené líčení. Chtějte působit decentně a vkusně, ne příliš výrazně.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)