Kolik použít krémů a odličovacích přípravků? Ani málo, ani moc.

Někdo s krémy šetří, jiný si jich dopřává až moc. Pokud šetříte drahým sérem, aby vám dlouho vydrželo, neděláte dobře. Správně ale také není, pokud si na sebe plácáte krémy z plné dlaně. Jaké množství je správné a kolik čeho je akorát?

Čisticí přípravky na dvojí čištění

Čištění zbaví pleť nečistot a odumřelých kožních buněk. Nejprve čistěte přípravkem s olejovým základem a pak pleťovou vodou či mlékem, které pleť důkladně vyčistí. Použijte množství ve velikosti dvoukoruny. Přípravek s kyselinou glykolovou či salicylovou, nechte působit 2 až 3 minuty. Málo přípravku způsobí dehydrataci, hromadí buněčné zbytky, akné a zrychlí stárnutí. Velkým množstvím plýtváte.

Kolik použít krémů a odličovacích přípravků? Ani málo, ani moc. 2

Tonikum

Pomáhá odstranit vše, co na pleti zbylo po čištění, tonizuje pleť, vyrovnává pH pokožky a zlepšuje vstřebávání účinných látek a antioxidantů. Přípravek bez alkoholu aplikujte na vatový tampon, který má být jemně vlhký, ale ne mokrý. Nedočištěná pleť vám může způsobit pupínky a přebytek přípravku vysušuje pleť.

Výživné sérum

Aplikujte jej na vyčištěnou pleť před hydratačním přípravkem, protože proniká do hlubších vrstev pokožky a dodává jí koncentrované aktivní látky, jako je vitamin C, antioxidanty či kyselina glykolová. Stačí dávka ve velikosti kávového zrnka. Málo přípravku nefunguje a mnoho koncentrovaných látek může pleť podráždit. Přípravky s retinolem proti vráskám se používají ve stejném množství a jen 2x týdně.

Kolik použít krémů a odličovacích přípravků? Ani málo, ani moc. 3

Hydratační přípravek

Zlepšuje funkci ochranné vrstvy a brání pronikání škodlivin z okolí. Pokud je pleť suchá, sníží se schopnost obrany, táhne, loupe se, je matná a povadlá. Použijte množství ve velikosti kontaktní čočky. Na sušší kůži můžete přidat. Nadbytek hydratačního krému může být příčinou ztráty přirozené schopnosti hydratace. Podobně nanášejte denní krém.

Ochranný přípravek s SPF

Přípravky s SPF ochranou aplikujte pře den opakovaně. Použijte je jako základ v množství velikostně odpovídající dvacetikoruně. Jinak vám hrozí melanomy, rakovina kůže a předčasné stárnutí pleti. Těžko se stane, že to s SPF přeženete.

Kolik použít krémů a odličovacích přípravků? Ani málo, ani moc. 4

Peeling

Pravidelná chemická exfoliace přípravky s kyselinou salicylovou či mandlovou odstraňuje odumřelé kožní buňky a odhalí novou vrstvu pokožky. Pokud si peeling dopřáváte často, můžete narušit přirozenou obranyschopnost pleti a podráždit ji. Stačí dávka ve velikosti mandle 2 x týdně. Bez peelingu je pokožka matná.

Noční krém

Pro noční regeneraci sáhněte po přípravcích s vitaminy, antioxidanty a kyselinou hyaluronovou. Stačí dávka ve velikosti kávového zrnka jako u hydratačního krému.

Když ho použijete málo, pleť bude suchá a bez jiskry. Velké množství hutného krému může ucpávat póry a vytvářet pupínky.

Oční krém

Oční krémy jsou koncentrované a stačí dávka o velikosti zrnka rýže. Večer je vklepejte pomocí bříšek prstů do kůže. Vyhněte se těsné blízkosti oka. Když použijete málo krému, oční okolí bude suché a dehydratované. Při velkém množství dojde k přesycení a vzniku milií,v podobě malých, tvrdých pupínků s bílou hlavičkou.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)