Je tady podzim, čas na stylové a hřejivé čepice

Co letos letí? Jednoduchost má prim. Proto zapomeňte na bambule, výšivky, korálky a zdobení. Letos jsou v kurzu jednoduché línie a neutrální barvy. Jaké čepice nosit?

Venku nám pořádně přituhuje, proto je ten pravý čas doplnit svůj šatník čepicí, která vás zahřeje a současně doladí jakýkoliv podzimní a zimní outfit k dokonalosti. Pokud jste ještě nepřišli na chuť čepicím, zkuste klobouky a barety. Jsou krásné a elegantní. Některé kloboučky a kšiltovky můžete navíc narazit až pěkně na uši. Jakmile přituhne, většinou saháme po pletených čepicích, nejlépe s příměsí vlny, které nás uchrání před mrazem.

Je tady podzim, čas na stylové a hřejivé čepice 2

Zaměřeno na čepice

V předchozích sezónách jsme si zvykly na čepice zdobené bambulemi, kamínky, perličkami, korálky, výšivkami i barevnými nášivkami. Letošní sezóna podzimu a zimy spíše fandí minimalismu. To ale rozhodně není vůbec na škodu. Taková čepice se vám bude hodit ke každému outfitu a můžete si k ní pořídit třeba barevný, pruhovaný či kostkovaný kabát nebo bundu. V jednoduchosti je navíc ukryta krása.

Jaké zvolit barvy

Zaměřte se na jednoduché čepice, které mohou být v duchu minimalismu, bílé, krémové, béžové, hnědé, šedé a černé. Pokud chcete následovat letošní žhavé trendy, pořiďte si pastelové barvy, třeba fialovou, starorůžovou, oranžovou, blankytně modrou nebo hráškově zelenou. Nejoblíbenějším střihem i letos zůstává klasická čepice s širokým a delším ohrnutím, které pořádně zahřeje uši a trochu odstává od hlavy.

Je tady podzim, čas na stylové a hřejivé čepice 3

Když nosíte čepice, hydratujte

Pocení vlasové pokožky pod čepicí může vést k tvorbě kvasinek a výskytu lupů. Čepice, šály a kožešinové límce u kabátů vlasy elektrizují a vysouší. Speciální péči v podobě hydratačních šamponů nechte na vlasech působit déle. Používejte vlasové masky, bezoplachové vlasové oleje a spreje, které jim dodají vláhu a lesk. Zanechají na vlasech tenký film, který je chrání před nepříznivými vlivy počasí. Nanášejte je jen od poloviny délky vlasů dolů, ať se vlasy méně mastí. Zaměřte se raději na na přírodní kosmetiku.

Nechoďte ven s mokrými vlasy

Pokud se teploty venku blíží nule, nechoďte s mokrými a vlhkými vlasy ven. Riskujete nachlazení a mráz či chlad velmi snadno naruší strukturu mokrých vlasů. Pokud jdete plavat nebo do sauny, důkladně si vlasy vyfénujte a použijte termoochranný přípravek. Dlouhé fénování horkým vzduchem, kulmování a žehlení vlasům neprospívají a v zimně dvojnásob. Pokud si doma myjete hlavu, nechte vlasy uschnout přirozeně.

Zaměřte se na to, co jíte

Zařaďte do svého jídelníčku dostatek vitamínů A a E, a minerálů, tedy železa, vápníku, jódu, zinku, křemíku a bílkovin. Dbejte na dostatečný příjem ovoce a zeleniny.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)