Jak vyzrát na šediny a nemuset se barvit? Přirozenost vlasů je ve hře!

Šediny jsou přirozeným znakem stárnutí, nemusejí však být znakem stáří. Mohou se totiž začít objevovat již v raném mládí. Geneticky i v 15. letech. I když nás často vidina šedivých vlasů děsí, stejně se jí postupem času nevyhneme. Jaká je prevence i řešení?

V dnešní době existuje mnoho prostředků na prevenci, kdy lze minimalizovat výskyt šedin. Nemusí jít vždy jen o velmi časté a zdlouhavé barvení nebo odbarvování vlasů.

Jak vyzrát na šediny a nemuset se barvit? Přirozenost vlasů je ve hře! 2

Prevence šedin

Začněte řešit šediny, ještě než se objeví. Je vědecky dokázáno, že pokud máte v organismu dostatek vitaminů skupiny B, zinku, jódu a železa, přichází šediny podstatně později. To je velmi příznivá zpráva pro všechny, co ještě mají vlastní barvu vlasů bez šedin. Obohaťte proto svůj jídelníček o potraviny o vitaminy a minerály. Pravidelně konzumujte ryby, ořechy, semínka, datle, fíky, luštěniny, jako hrách a čočku, zeleninu, jako špenát, řepu nebo celer a také vnitřnosti. Klidně si dejte i kvalitní tatarák. Prevence se vám vyplatí a šediny oddálíte.

Babské rady na šediny

Můžete také vsadit na babské rady a přírodní varianty, jak své vlasy přirozeně ztmavit za pomoci bylin, ovoce a zeleniny. Efektu ztmavení kadeří docílíte hodinovým zábalem vlasů, které namočíte do vody z vyvařených bramborových slupek. Kúra by měla trvat týden.

Můžete zapojit cibuli a citron v množství podle délky a hustoty vlasů. Pokrájejte nadrobno cibuli, rozmačkejte ji v hmoždíři na pastu, zalijte ji citrónovou šťávou a nechte 2 hodiny odležet. Pak směs vmasírujte do vlasů a zakryjte hlavu mikroténovým sáčkem a ručníkem. Vlasový zábal nechte působit 30 minut. Vlasy pak pořádně umyjte. Dávejte pozor, ať vám směs nenateče do očí. Za týden každodenní péče uvidíte výrazné ztmavnutí svých vlasů.

Vezměte lžíci citronové šťávy a 3 lžíce kokosového oleje. Směs vmasírujte do pokožky hlavy a vlasů. Nechejte hodinu působit a pak opláchněte. Pomáhá proti šedinám, regenerovat poškozené vlasy, zpevňovat vlasové folikuly, vyživovat vlasy i odstraňovat lupy. Směs obnovuje přírodní barvu vlasů.

Jak vyzrát na šediny a nemuset se barvit? Přirozenost vlasů je ve hře! 3

Jak prodat šediny

Pokud už šedivé vlasy máte, naučte se jejich krásu prodat. I stříbrné vlasy mají své nadčasové kouzlo. Navíc je šedivá barva vlasů už několik let velmi moderní. Respektujte módní trendy. Nádech do fialova dodá vlasům přípravek Swiss-O-Par Šampon Silver, Schauma Šampon proti žlutým tónům Silver Reflex nebo Schwarzkopf LIVE Šampon na vlasy Silver. Šedý odstín lze doladit barvou na vlasy Schwarzkopf LIVE Barva na vlasy Silver Metallic. Pro posílení šedých vlasů slouží Swiss-O-Par Vlasová kúra Silver. Výživu na konečky vlasů po umytí nabízí Toni&Guy Olej na vlasy Radiating Tropical Oil.

Sprej na odrosty

Můžete použít i sprej na okamžité krytí odrostů, který velmi rychle překryje. Problém vyřešíte během několika sekund. Obsahuje barevné pigmenty, které k vašim vlasům dokonale přilnou a bezpečně na nich vydrží až do dalšího mytí vlasů klasickým šamponem. Sprej po použití velmi rychle schne. Sprej se aplikuje vždy jen na odrosty, nikoliv na celou délku vlasů. Nevýhodou je trochu nepříjemný pocit na dotek, ale jako rychlá záchrana je sprej ideální.

Jak vyzrát na šediny a nemuset se barvit? Přirozenost vlasů je ve hře! 4

Produkty na obnovu původní barvy vlasů

Existují i přípravky, které navrátí vlasům jejich původní barvu a šediny zmizí. Díky těmto přípravkům nemusíme šediny maskovat a vlasy barvit. Můžete se jich zcela zbavit. Směs bylin a aktivních látek stimuluje vlasové cibulky a aktivuje produkci melaninu, který stojí za ztrátou pigmentu vlasů. Produkt vlasy neničí, ale naopak vyživuje. Vlasy tak budou vitální a zdravé. Musíte se jen držet návodu. Změna se dostaví postupně, je třeba vyčkat.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)