Jak připravit pleť na jaro

Po zimě je pleť vždy vzhledově trochu unavenější, hlavně protože nemá dostatek vitamínu D. Celkové vyčerpání organismu díky nedostatku slunce, tmě a chladu se projevuje hlavně na pokožce. Co dělat proto, aby tomu tak nebylo?

Před příchodem jara se musíme o svou pleť starat. Střídání sezon vede k únavě pokožky a je třeba ji rychle dostat zpět do kondice. Jarní únava se projevuje na naší fyzičce, psychice i výkonu, máme vrásky kolem očí a kruhy pod očima, pokožka je dehydratovaná a vysušená, pleť povadlá a bez jiskry, proto je čas na zvýšenou péči. Pokud máte pleť vysušenou, kromě kosmetických produktů věnujte pozornost také svému jídelníčku a dodržujte pravidelný pitný režim.

Jak připravit pleť na jaro 1

Jak pleť připravit na jaro

S přicházejícími teplejšími dny přidejte kvalitní hydratační pleťový krém s SPF ochranou proti jarním paprskům. Můžete také vsadit na séra a koncentráty, které rychle dodají pleti látky, které po zimě nutně potřebuje. Zařaďte přípravky s dostatečným množstvím kolagenu, díky němuž bude pleť prozářená a vypnutá. Vhodné jsou také pleťové olejíčky, které pleť zklidňují, podporují regeneraci a hojivé procesy v pokožce.

Hydratační výživný krém podle věku

Najděte si krém, kde je zajištěna hydratace a výživa současně, který zajišťuje obnovu rovnováhy vody v buňkách. Vyzkoušejte třeba Super Hydratant krém. Zabírá i na vysušenou pokožku a dokáže uspokojit i tu nejžíznivější pleť. Dehydrovaná pleť působí unaveně, povadle, chybí jí vitalita a pružnost. Pamatujte také na svůj věk. Zralá pleť je k dehydrataci náchylnější. Pleťová koncentrovaná péče vám záručí dostatečnou hydrataci, která tvoří základ pro pružnou, omlazenou a zářivou pleť. Zajistí regulaci hydratace i její optimalizaci. Pak je pleť pružnější jemnější, vypadá mladě a vitálně.

Jak připravit pleť na jaro 2

Zkuste účinky světelné terapie

Dalším produktem, který stojí za vyzkoušení je Antifatigue Absolute Polyactive krém. Ten sází na účinky světelné terapie, díky které lze obnovit činnost genů podporujících efektivní zmírňování tvorby vrásek u vizuálně starší pokožky. Působí na unavenou pleť a inspiroval se právě světlenou terapií. Krém obsahuje výtažek z kořene stromu lindera, který má pozitivní efekt podobný světelné terapii. Výtažek z kořene ženšenu a z ginkgo biloby odplavuje toxiny a podporuje mikrocirkulaci. Bio-Energic komplex dodá pleti energii, hydratuje ji a zpevňuje. Revitalizuje unavenou pokožku, obnovuje mladistvý vzhled, vyplňuje vrásky, zabraňuje projevům stárnutí a harmonizuje biorytmy uvnitř buněk.

Čištění pleti je základ

Čištění pleti je základ k tomu, aby dokázala absorbovat a využít všechny aktivní ingredience z pleťových krémů, sér i masek. Pravidelné čištění pleti ráno i večer a používání správně zvolené kosmetiky doplňte užíváním vitamínu D a E, kyseliny hyaluronové a kolagenu ve formě potravinových doplňků.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)