Bělení zubů

Poslední aktualizace: 13.1.2015

Úsměv nemůže být bez zdravě bílých zubů nikdy dokonalý. S přibývajícím věkem však zuby postupně tmavnou. Na jejich „nezdravé“ barvě se projevuje i nezdravý životní styl či požívání některých antibiotik v mládí. Rychlé a úspěšné řešení představuje ordinační bělení.

Bělení zubů

Dávno jsou pryč doby, kdy bylo bělení zubů doménou jen filmových hvězd. „Bělení zubů se v posledních 10 letech stalo běžnou součástí zubní péče a naši klienti ji již berou jako naprostou samozřejmost“, říká zkušený odborník na bělení zubů a vedoucí lékař kliniky SMILLE – MUDr. Petr Hajný. Začíná se základním vyšetřením, které prokáže, jestli je pacientova ústní dutina na proceduru připravena. „Je zapotřebí odstranit veškeré pigmentace, zubní kámen a vyléčit případný zánět dásní,“ popisuje dále.

V zásadě existují dvě procedury pomocí kterých lze docílit bílých zubů. Při domácí proceduře se používá 10-20% koncentrace peroxidu vodíku a celý proces trvá 4 až 6 týdnů. Pacientovi je vyroben nosič na bělení, který má nasazen např. při spánku. Ordinační bělení zubů představuje finančně náročnější variantu, ale za to stačí ke kýženému výsledku jedna návštěva zubní ordinace. „Používáme dražší materiály, speciální urychlovací přístroje a několikrát vyšší koncentraci peroxidu vodíku (běžně 35%). Celá procedura trvá přibližně 1,5 hodiny.

Bělení zubů je bezbolestný proces, který má trvalý efekt s tím, že je potřeba dodržet pravidlo nekonzumovat tři dny po zákroku tmavě zbarvené nápoje, omáčky a nekouřit. Jen tak je konečný výsledek skutečně dokonalý a dlouhodobý.

1 komentář u „Bělení zubů“

  1. Mohu doporučit si dělat bělení v pozdějším věku 25+. Udělala jsem si bělení až ted i přesto že už v 19 jsem o tom uvažovala. Vybrala jsem si kliniku a zůstala jsem s ní naprosto spokojená. Bělost mi drží už rok 🙂

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)