Praktické rady, kterými je třeba se řídit při zařizování dětského pokoje

Pokud vám už vaše dítě odrostlo a plánujete mu v brzké době zařizovat nebo přeměnit vlastní dětský pokoj, přečtěte naše užitečné rady.

Ještě předtím, než si podíváte inspirace na internetu, v časopisech, nebo půjdete kupovat zařízení dětského pokoje, je třeba si ujasnit pár zásad, které vám výrazně usnadní zařizování dětského pokoje. Pokud si vše předem dobře promyslíte, můžete ušetří nemalý obnos financí a výsledek může být opravdu dokonalý. Zaměřte se na kvalitu nábytku i dekorativní doplňky.

Myslete do budoucna a vsaďte na kvalitní stůl i židli

Vaše dítě může růst společně se stolem a židlí. Právě stůl a židli, kterou pořídíte dítěti třeba ve čtyřech či pěti letech, mu v deseti letech nebude stačit výškově ani rozměrově. Pro ochranu zdraví a správný vývoj dítěte kupte do dětského pokoje kvalitní dětský dřevěný rostoucí stůl, který je velmi dobře nastavitelný. Rostoucí stoly můžete přizpůsobit vždy dané výšce vašeho dítěte. Ochráníte tak zdraví jeho páteře a podpoříte jeho správný růst i vývoj. K takovému pracovnímu stolu je třeba kupovat i správnou, dětskou rostoucí židli. Tato investice se vám jednoznačně vyplatí. Nebudete tím pádem muset každé dva roky kupovat novou židli a stůl.

stůl a židle

Umístění pracovního stolu k přirozenému zdroji světla

Kromě zdravého vývoje páteře myslete i na zdraví očí vašeho dítěte. Při zařizování dětského pokoje byste měli jako první do pokoje dávat postel a nastavitelný stůl s rostoucí židlí. Konkrétně stůl doporučujeme vždy umisťovat k přirozenému zdroji světla, nejlépe pod okno. Nikdy nedávejte pracovní stůl do tmavého kouta. Ideální není ani umístění stolu pod vyvýšenou postelí na patro, kde je dítě odkázáno pouze na umělé světlo. Kvalitní osvětlení pracovní plochy pak dítě neochrání před poškozením zraku. Denní světlo je nenahraditelné.

Vsaďte na neutrální zařízení dětského pokoje

Je sice úžasné, pokud své ratolesti zařídíte dětský pokoj v motivech jeho oblíbené dětské pohádky či hrdiny. Když však dítě povyroste, tyto kdysi milované pohádkové postavičky přestane mít rádo. Zařízení se pak těžko prodává. Dnes je móda vyhazování věcí a pořizování všeho nového, což vás vyjde na dost peněz. Doporučujeme proto kupovat nábytek v neutrálních, nejlépe přírodních barvách. Dětský pokoj pak zařídíte pomocí vhodných dětských doplňků a dekorací, které jsou snadno obměnit. Doporučujeme vybrat pohádkový, cenově dostupný, dětský koberec a na stěnu třeba nakreslit oblíbené pohádkové motivy, nebo použít samolepky. Ty moderní se snadno sundávají a nemusíte se obávat, že s nimi sundáte i omítku ze stěny.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)