Podle Feng Shui záleží i na půdorysu a tvaru vašeho domu

Podle tvaru nás náš dům podporuje nebo naopak oslabuje, není jen estetickou záležitostí. Tisíce let staré čínské učení Feng Shui totiž dobře ví, že forma vašeho obydlí má mnohem hlubší význam. Jak je to s tvarem domu a jeho vlivem?

Tvary determinují způsob plynutí životodárné energie a reprezentují symboliku, která na nás neustále působí. Tvary jsou ve Feng Shui hodně vlivným faktorem. Působí na nás energeticky, psychologicky, podvědomě i vědomě. Tvar pozemku i domu nás buď energeticky podpoří, nebo oslabí. Velikost a tvar pozemku a domu předurčuje, jak se vám zde bude dařit ve všech životních oblastech.

Tvar pozemku a domu

Pokud máte možnost výběru pozemku a domu, nepravidelným tvarům se vyhněte. I když vypadají atraktivně, způsobují nerovnováhu a narušují blaho obyvatel domu.  Z hlediska Feng Shui jsou nejlepší pravidelné tvary, jako čtverec, obdélník, kruh a osmiúhelník. Poslední dva ale nejsou praktické. Pokud zvolíte čtverec nebo ještě lépe obdélník, pomáhá to k harmonickému bydlení.

Podle Feng Shui záleží i na půdorysu a tvaru vašeho domu 2

Obdélníkový a čtvercový tvar domu

Symbol čtverce představuje zemi, proto vás čtvercový dům zakotví na planetě, poskytne jistotu a oporu. Obdélníkový dům s poměrem stran v hodnotách zlatého řezu 1,618 je z hlediska Feng Shui velmi příznivý. Oba tvary přináší solidnost, jistotu, stabilitu a vyváženost. Budou vás podporovat ve všech oblastech života.

Kruhový tvar domu

Kruhový půdorys symbolizuje nebesa, jednotu a ucelenost či celistvost, což působí pozitivně. Představuj však pohyb, nepřináší stabilitu a oporu, jako čtverec či obdélník. Neukotvení lidé ztrácí pevnou půdu pod nohama. Odborník na Feng Shui vám pomůže provést změny a využít sílu kruhu k vlastnímu prospěchu.

Podle Feng Shui záleží i na půdorysu a tvaru vašeho domu 3

Moc úzký tvar domu

Pokud je délka 3x až 4x delší než šířka, energie nemůže harmonicky proudit a brání to akumulaci bohatství a blahobytu. Udržet vydělané peníze bude složité.

Domy s výklenky výběžky

Výklenky a výběžky z pravidelného půdorysu umožní pojmout více životodárné energie a pozitivně ovlivní kvalitu života.

Podle Feng Shui záleží i na půdorysu a tvaru vašeho domu 4

Prázdná oblast a vyjmutí prostoru

Prázdná oblast a vyjmutí prostoru z obdélníkového či čtvercového tvaru naopak odebere energii a štěstí. Na jihovýchodě přináší opakovaný neúspěch na cestě za finančním zajištěním a hojností. Na západě stíží možnost založit rodinu. Dejte sem světlo, sochu, velkou vázu, velký kámen, strom nebo keř.

Dům do tvaru L

Dům ve tvaru L je moderní, z pohledu Feng Shui je ale energeticky nevýhodný. Postrádá čtvrtinu rozlohy a to negativně působí na mnoho životních oblastí. Do chybějícího rohu dejte hladký kámen, jasné světlo nebo vodní prvek, jako je jezírko, fontána nebo alespoň malé pítko pro ptáky.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)