Pár nápadů jak změnit obývací pokoj a vydat minimum finančních prostředků

Pokud chcete změnit stereotyp v rámci vašeho bydlení, přinášíme vám pár tipů, jak vdechnout vašemu obývacímu pokoji, kde trávíte nejvíce času, zcela nový život a neinvestovat přitom velké částky. Jak změnit své bydlení za pár korun?

Někdy můžeme použít k velké změně i maličkosti, které máme na dosah ruky. Je třeba zapojit svou kreativitu a fantazii. I maličkosti dokáží ve výsledku udělat velké změny. Mějte doma praktické kusy nábytku a odkládací plochy. Snažte se, aby bylo stále uklizeno. Pokud začnete hromadit věci, bude byt či dům vypadat jako skladiště. Během proměny tedy klidně začněte i vyhazovat. Méně je totiž mnohdy více. Jak tedy začít s velkými změnami svých příbytků?

Pár nápadů jak změnit obývací pokoj a vydat minimum finančních prostředků 1

Porozhlédněte se doma

Občas stačí probrat skříně, komory a sklepy. Nemusíte hned běžet na nákup do nejbližšího obchodu. Zkuste se proto nejdříve rozhlédnout kolem sebe doma. Třeba máte ve skříni, komoře či ve sklepě odložené hotové poklady po babičce, nebo spoustu dárků, které jste ani nevybalili z krabice. Zkuste je použít. Stará váza po babičce, odložená lampa, ubrus na stole, či suvenýry z cest se během malé chvilky dokáží přeměnit na stylovou dekoraci. Na své poličce bude krásně vypadat zátiší s mušlemi, těžítky a foty z vašich toulek po světě. Celou místnost to nakonec zaručeně zútulní.

Pár nápadů jak změnit obývací pokoj a vydat minimum finančních prostředků 2

Noste domů květiny

Zelené rostliny i květiny ve váze mají jedinečné kouzlo. Na jaře stačí pár jarních květů nebo cibulovin v květináči. Úžasné jsou i petrklíče. V zimě zabere Vánoční hvězda. Na podzim pár větviček ve váze a dýně. Léto je plné barev a květů. Přidat zelené rostliny v květináči a květiny ve váze je jednou z nejlepších a nejjednodušších možností, jak prostor svého obývacího pokoje jedinečně oživit.

Obrazy a rámy

Hodně nápadně lze i do moderního interiéru začlenit obrazy a rodinné fotky. Někdy je stačí jen přerámovat a jsou dokonalé. Zkuste si třeba v antikvariátu pořídit skvostné rámy, pokud žádný nenajdete ve sklepě nebo na půdě. Nádherně vypadají i zrcadla, která dovedou opticky zvětšit prostor. Zkuste je přelakovat, vybrousit nebo přetřít. To vše vrátí i starému designu moderní šmrnc. Ne všechno po záruce je vhodné odsunout do smetí. Pár vkusných obrazů na stěně dovede udělat s obývacím pokojem hotové divy. Vsadit můžete i na tapety a samolepky na zeď.

byt

Přemístěte nábytek

Pokud jste neinvestovali do vestavěných skříní, občas stačí přesunout pár kousků nábytku. Zkuste se podívat na váš obývací pokoj jinýma očima a dejte mu novou atmosféru. Jednoduchým přestavěním nábytku získá vaše místnost úplně jiný ráz. Skříňky můžete i přetřít barvou a namalovat. Ušijte si nové závěsy a povlaky na polštářky. Můžete na textil i zkusit něco namalovat. Zarámujte rodinné fotky. Udělejte věšák podle svého gusta. Zaměřte se na drobnosti, které v mžiku dovedou zcela změnit a zútulnit atmosféru vašeho obývacího pokoje.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)