Jak se doma cítit šťastnější

Pokud přemýšlíte, co můžete udělat proto, aby byl váš domov skutečně pohodovým útočištěm plným útulnosti? Zbavujte se všeho, co nepoužíváte, chovejte se ekologicky a dopřejte si prostor. Vše staré, rozbité a obnošené bez milosti vyhoďte.

Vše, co nepotřebujete, musí pryč

Přeplněné skříně, nástavce, sklepy a komory jsou často zdrojem úzkosti. Nikdy v nich nemůžeme najít to, co potřebujete, jsou plné věcí, které v nás vyvolávají výčitky svědomí a doslova nás dusí. Dejte pryč rotoped, na kterém už léta nejezdíte, masážní přístroj, který jste dostali darem, ale nikdy jste ho nepoužili a vše ostatní. Věci darujte někomu, kdo je využije a získejte svobodu a volný prostor.

Obklopte se zelení

Lidé, kteří rádi zahradničí, jsou podle všech statistik mnohem šťastnější, zdravější a také žijí déle. Pokud nemáte záhony, zaplňte terasu balkon, dům i byt živými rostlinami v květináčích. Pozitivně se to projeví na kvalitě vzduchu, snížíte stres a oživíte prostor.

Jak se doma cítit šťastnější 2

Šetřete energií, vodou a vším ostatním

Úspora energie a vody se projeví ve vaší peněžence, pozitivně se odrazí na psychice. Pořiďte si opakovaně použitelné tašky na nákup a třiďte odpad. Podle výzkumů se lidé, kteří se chovají ekologicky, cítí sebevědomější, šťastnější a mají pocit, že svůj život drží pevně ve svých rukou.

Jak se doma cítit šťastnější 3

Oáza snů v ložnici

Nedostatek spánku je příčinou vyčerpání, podráždění, nesoustředění a stresu. Vyhoďte z ložnice všechnu elektroniku, ale i nepořádek a harampádí. Ve vzdušném prostoru se lépe relaxuje a spí.

Vybavte si knihovnu

Nemusíte mít všechny knihy, které jste za život přečetli. Ponechávejte si jen ty knihy, které pro vás skutečně něco znamenají a oslovily vás. Dejte si na poličku oblíbené kousky plné snů, prožitků a imaginárních zážitků. Tituly, které vám změnily život.

Jak se doma cítit šťastnější 4

Místo vhodné k setkávání

Pořiďte si krb nebo gril na terase či zahradě, na balkon stolek se dvěma židlemi nebo zahradní nábytek a stůl na terasu. Vytvořte si místo, kde se můžete sejít s lidmi, které máte opravdu rádi. Pak můžete sdílet s všechno, co je pro vás opravdu důležité. Vytvořte si budoucí vzpomínky.

Vzpomínky si hýčkejte

Nenechávejte si fotky z nejdůležitějších okamžiků života jen v digitální podobě a ve svém telefonu. Ty krásné si vytiskněte a dejte do rámečků. Sdílejte je i ve skutečném světě. Vlastní krásné vzpomínky umí naplňovat štěstím.

Jak se doma cítit šťastnější 5

Obklopte se věcmi, které vás nutí usmívat

Víte, že když se opravdu usmíváte, automaticky si tím zlepšujete svoji náladu? Při pouhém úsměvu totiž mozek začne vylučovat hormony štěstí zvané endorfiny. Právě úsměv většině z nás sluší. Dejte si kolem sebe věci, které máte rádi a naplňují vás radostí.

Neztrácejte čas a energii

Kupte si robotický vysavač a neztrácejte čas úklidem, který nesnášíte. Nezaplňujte čas něčím, co za to nestojí. Skončete se zíráním na seriály, čtením bulvárních časopisů a brouzdáním na sociálních sítích. Usnadněte si práci a získejte čas na to, co je opravdu důležité. Procházka, cvičení, čtení, povídání, sbírání známek nebo lepení letadýlek. Vše, co děláte rádi, je důležité.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)