Co by nemělo chybět na terase

Letní slunce a teplé večery přímo lákají k posezení na zahradě. Na jaře a v létě terasu rádi využíváme naše terasy a k posezení venku. Ranní káva, grilování nebo večerní setkání na čerstvém vzduchu s výhledem do zeleně, je oblíbenou částí dne mnohých z nás. K tomu je vhodné si ji co nejvíce zútulnit.

Pokud už jste očistili terasu zapadanou listím, zametli ji a vysáli, použili jste vysokotlaký čistič a vyčistili i spáry, spáry pak už můžete jen podlahu na terase občas omýt roztokem čistícího přípravku a teplé vody. Dřevěné podlahy se po uschnutí ošetřují speciálním olejem. Dřevo se natírá po směru žilkování. Je třeba nátěr dobře rozetřít, čímž se zamezí vzniku skvrn. Při natírání dřeva by venkovní teplota neměla být nižší než 10 °C a podlahy by pak neměla zmoknout. Stejnou očistu a údržbu vyžaduje i zahradní nábytek.

zahradní nábytek

Mějte terasu pod střechou

Práce při údržbě terasy a nábytku nám ušetří kvalitní zastřešení terasy v podobě pergoly či markýzy, která ji chrání v zimě před nepříznivými vlivy a v létě nám naopak poskytne stín, nebo nás ochrání před náhlým deštěm. Můžete využít třeba i takzvané bioklimatické pergoly s naklápěcími střešními lamelami. Ty nám vytvoří přirozené propojení interiéru domu s exteriérem a umožní nám trávit mnohem více času venku s výhledem do zeleně na naší zahradě.

terasa

Jak si vytvořit útulnou terasu

Na našem zahradním nábytku by neměly chybět barevné polštářky, podsedáky a polstry, které jsou vyrobeny ze snadno udržovatelného textilu odpuzujícího vodu a nečistoty. Dají nám větší pohodlí, lepší komfort a posezení dostane mnohem lepší vzhled. K úschově polstrů, podsedáků a polštářů nám pomůže úschovný venkovní box. Do úložného boxu pak velmi snadno vměstnáte i spoustu dalších pomůcek a věcí, které budete mít vždy po ruce, ale zároveň je nebudete mít neustále na očích. Na terase bude vždy uklizeno a příslušenství se nepoškodí. Může jít o dětské venkovní hračky, boty na zahradu, drobné zahradní nářadí nebo grilovací náčiní.

terasa

 

Dopřejte si oázu odpočinku

Kromě křesel, zahradních lehátek a houpaček si můžete pořídit i houpací síť. Můžete ji přivázat na nosné trámy pergoly a pak si užívat příjemné lenošení třeba s knihou v ruce. Velmi oblíbená jsou i závěsná křesílka. Prostor terasy zútulní i doplňky, které máte doma v obývacím pokoji. Může jít o různé doplňky, jako je elegantní ubrus, vázy, svíčky, louče, sošky, lucerny a solární lampy. Aby bylo večerní posezení ještě o něco příjemnější, pergolu doplňte LED páskem, který zajistí pohodlné a levné osvětlení terasy. Hodit se vám bude i odpuzovač komárů nebo lapač vos. Na ty stačí nalít trochu šťávy do lahve s úzkým hrdlem. Vosy vlezou dovnitř, ale ven už se pak nedostanou. Proti obtížnému hmyzu pomohou třeba svíčky z obsahem citronely.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)