Špatné povlečení ovlivní váš spánek

Poslední aktualizace: 19.7.2016

Patříte mezi ty, kteří řeší, jak na zdravý spánek? Máte dokonalou matraci, konstrukci postele, pravidelně větráte místnost, chodíte spát pravidelně bez přeplněného žaludku? A víte, že pro kvalitní povlečení je potřeba zvolit i správné povlečení?

Špatné povlečení ovlivní váš spánek 2
Republica / Pixabay

Je spočítáno, že člověk stráví v posteli přibližně polovinu svého života. Je tedy nesmírně důležité vybírat pro spaní kvalitní prostředí, které váš spánek nebude ničím rušit. Protože se stále mluví o mnoha jiných faktorech, podíváme se dnes na povlečení.

Vhodný materiál

Povlečení je vyráběno z mnoha materiálů. Materiál totiž zpravidla ovlivňuje samotné vlastnosti povlečení. Nemůže říci, jaký materiál je ten správný pro vás. Ideálně zvolený by však měl dobře sát, měl by být prodyšný, v zimě by měl hřát a v létě chladit. Materiál, který toto splňuje, je bavlna. Máte ovšem mnohem více možností!

Snadnou údržbu ocení mnozí

Kromě nesmrtelné bavlny patří k oblíbeným i povlečení z mikroflanelu, flanelu a krepové povlečení. Krepové povlečení je vyhledávané zejména proto, že jej není potřeba žehlit. Kromě toho je však také měkké a prodyšné. Mikroflanel je na druhou stranu hebký jako plyšáci, které jste měli v dětství, a váš spánek povznese do jiné dimenze. Výhodou je, že zahřeje i ty největší zimomřivce. Flanel je taktéž skvělou volbou v zimě. Skvěle izoluje teplo a kromě toho má vlastnosti jako bavlna.

Špatné povlečení ovlivní váš spánek 3
ErikaWittlieb / Pixabay

Povlečení pro náročné

Pro někoho není bavlna volbou číslo jedna. Existuje totiž přepychovější ložní prádlo, například z damašku – ten patří k vysoce kvalitním materiálům a při správném zacházení deklarují mnozí dlouhou životnost. Jiný, opět velmi pevný a trvanlivý materiál je satén, který je však náročný na svoji údržbu. Vyžaduje speciální podmínky při praní. Pokud jste ochotni starat se o saténové povlečení důkladně, bude vám sloužit dlouho. Nabídne vám vždy kvalitní snění.

 Autor článku: Nikol Sotolářová

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)