Překonejte strach z mluvení a naučte se konečně anglicky

Poslední aktualizace: 13.12.2016

Učit se cizí jazyk není až tak složité, dokud nedojde na mluvení. Slovíčka a gramatika jsou snadné, poslechy se dají zvládnout. S konverzací se však většina lidí dostává do úzkých. Buď mají strach, že jejich věty nebudou dávat smysl, nebo se bojí typicky české výslovnosti. Jenže kdo neumí mluvit, jako by cizí jazyk ani neuměl.

K čemu vám jsou slovíčka a gramatika, když ze sebe nejste schopní vypustit ani jednu kloudnou větu v cizím jazyce? Zkuste překonat strach, zapište se na kurzy angličtiny a rozmluvte se. Pokud máte solidní znalosti jazyka a chybí vám jen schopnost komunikovat, zapište se přímo na konverzace v angličtině. Na kvalitních školách je vedou rodilí mluvčí, takže vám ostatně nic jiného než komunikovat anglicky nezbyde. Česky vám totiž nebudou rozumět.

Překonejte strach z mluvení a naučte se konečně anglicky 2
geralt / Pixabay

Nevymlouvejte se na nedostatek času

Víte, co se říká. Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody. Po celé ČR působí nespočet jazykových škol a téměř všechny počítají s výukou lidí, kteří musí chodit do práce, tudíž mají čas jen po večerech. Večerní kurzy vede třeba jazyková škola IJV sídlící v Praze na Václavském náměstí. Už 15 let její zkušení lektoři vyučují zájemce z řad jednotlivců i firemních kolektivů.

Hodiny konverzace má IJV naplánované od půl šesté, či dokonce až od sedmi hodin. Začátečníky vedou čeští lektoři, pokročilejším se věnují rodilí mluvčí. Vyučování probíhá ve skupinách 7 až 10 studentů, takže ke slovu se určitě dostanete. Povídat si budete mezi sebou navzájem i s lektorem.

Nemáte dost odvahy? Někdo jiný by možná měl

Nepřesvědčili jsme vás? Darujte jazykové kurzy Praha někomu ze svých blízkých. Jistě kolem sebe máte někoho, kdo by rád dobře uměl anglicky, nebo to dokonce potřebuje ke své práci či studiu. Poukázka na jazykové kurzy by tedy mohla být moc pěkným dárkem pod stromeček. Nebojte se být o letošních Vánocích nápadití.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)