Pole Dance je tanec u tyče bez nahoty, který dokáže vytvarovat vaše tělo

Poslední aktualizace: 26.3.2013

Nový styl tance, který se stále potýká s různými předsudky, se nazývá Pole Dance a v překladu to neznamená nic jiného než tanec u tyče. Tento tanec má ale od striptýzu velmi daleko. V prvé řadě se u něj nesvlékáte a navíc si dokonale tvarujete zábavu. Pole Dance totiž poskytuje rychlejší výsledky než celý den strávený ve fitness a užijete si při něm navíc spoustu zábavy. Vedlejším účinkem tohoto netradičního tělocviku je zvýšení sebevědomí ženy a posílení její svůdnosti.

Pole dance - tanec u tyče bez nahoty
By: Katie LipsCC BY 2.0

Na hodinách Pole Dance se naučíte elegantní a svůdné pohyby, které jsou součástí promyšlené choreografie. Výsledný efekt vypadá velmi atraktivně a navíc jsou jednotlivé cvičební prvky navrženy tak, abyste si protáhla většinu svalů ve vašem těle a postupně je posílila. Při pravidelném tréninku posílíte bez problémů celé tělo od hlavy až k patě. Největší důraz je ovšem z pochopitelných důvodů kladen na břišní svaly a paže, které vás budou muset mnohokrát udržet ve vzduchu ve velmi netradičních polohách. Pole Dance se výborně hodí také pro zbavení nadváhy, jelikož díky cíleným cvikům jsou výsledky po pravidelném tréninku vidět mnohem dříve, než u jakéhokoliv jiného cvičení.

Abyste byla při Pole Dance úspěšná, dodržujte velmi volné tempo, které je důležité pro dokonalé zvládnutí základních cviků, abyste později neměla problémy se složitější choreografií. Vaše tělo si také bude muset na nové cviky zvyknout. Zbytečně se tedy nepřeceňujte a raději důkladně procvičte současné cviky k dokonalosti. V zahraničí patří již Pole Dance naprosto samozřejmě mezi běžné volnočasové cviky. Jakmile i zde překonáme zažité předsudky vůči tanci u tyče, budeme se moci jistě pochlubit se svými úspěchy i před širokou veřejností. Pro Pole Dance totiž existují nejrůznější soutěže, kde se každý rok utká mnoho dívek z celého světa.

Celkově existuje několik různých druhů Pole Dance. Klasický styl obsahuje všechny prvky potřebné k úspěšnému zvládnutí uměleckého tance u tyče a dbá na perfektní zvládnutí jednotlivých prvků. Varianta Fitness pak umožňuje zvládnout časem mnohem složitější cviky a akrobatické prvky Pole Dance. Varianta Light je naopak vhodná pro méně odvážné ženy, které si nejprve chtějí nový styl cvičení oťukat a teprve postupně si zvykat na nezvyklou choreografii a velmi odvážné akrobatické prvky. To je výborná šance pro seznámení s podstatou Pole Dance a odbourání všech nežádoucích předsudků.

Kromě těchto základních variant, které Pole Dance nabízí, existují také speciální prvky, kdy lze zkombinovat dvě tanečnice u jedné tyče, nebo se do choreografie zapojují také prvky z jiných kultur, například z Číny. Pro návštěvu Pole Dance zvolte raději upnutější oblečení jakým je top bez rukávů, legíny a sportovní kraťásky, abyste se zbytečně neomezovala v pohybu. Výhodou tohoto tance je navíc i to, že k němu

nepotřebujete tanečního partnera. Bohatě si vystačíte totiž sama. Pokud nevyužijete naučenou choreografii na sportovních závodech, předveďte ji doma svému partnerovi, jistě bude velmi nadšený z vaší nové osobnosti. A nezapomeňte – až vyrazíte na svoji první hodinu Pole Dance, nechejte předsudky doma!

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)