Léto končí, sezóna saun začíná

Poslední aktualizace: 12.9.2016

Nikdo sice netvrdí, že by saunování v létě škodilo zdraví, naopak! Je zdravé v jakémkoliv ročním období. Avšak pro mnohé jsou sauny hlavně příležitost zahřát se v chladných podzimních dnech, které jsou za dveřmi.

marimex

Saunování je zdraví udržující aktivita, která zlepšuje krevní oběh a trénuje cévní soustavu. Tím, že člověk stráví určitou dobu v sauně a pak, dle doporučení, tělo rychle zchladí, se otužuje. Se saunováním je vhodné začít už u dětí.

Nová metoda saunování

Benefity saunování byly objeveny před několika staletími. Lidé si všímali, že se cítí lehčeji, odpočatě, i jejich pohyblivost se zlepšila. Tehdejší sauny byly velmi důležité hlavně pro sever Evropy, zejména pak pro Finsko, zemi tisíce jezer. Sauna byla místem, kde se scházeli lidé, hovořili spolu a protože šlo o nejčistší místo ve vesnici, sloužilo i k porodům.

Díky dnešním technologiím se proces saunování vylepšil. Lze lépe určit, pro koho je sauna vhodná a hlavní výhodou je, že saunu můžete mít klidně i doma, a to díky nové metodě – infrasaunování.

Infrasauny pro každéhoinfrasauna

Nyní si relaxaci a upevnění zdraví můžete užít doma, nemusíte nikam jezdit a starat se o to, že v jedné malé místnůstce budete spolu s dalšími třiceti cizími lidmi.

Infrasauny jsou založeny na infračerveném záření. Druhy těchto saun se potom liší jen v technologii infrazářičů a zvolené vlnové délce.

Infrasaunu si pořizují často lidé, kteří trpí alergiemi, astmatem, ale také kardiaci. Přesto by ji měl mít doma každý, na každého bude mít pozitivní účinky!

Různé velikosti

Nemusíte se navíc bát, že by vám jedna taková sauna zabrala půlku vašeho bytu. Jsou infrasauny pro jednu osobu, dvě, tři nebo i čtyři a více osob. Není ani potřeba znát přesný návod, jak saunu zprovoznit. O vše se postará výrobce. Na vás už je jen propojit kabely se zásuvkami a začít si užívat.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)