Kůže jako výkladní skříň vašeho zdraví

Tělo každého z nás k nám promlouvá a jasně nám říká, čeho si žádá. My jsme však mnohdy příliš nevšímaví a svoje tělo neposloucháme. Například naše kůže je výkladní skříní či otevřenou knihou, ve které můžeme číst problémy našeho zdraví. Co všechno se nám naše pokožka snaží říci?

Na našem těle se věrně odráží vše, co sníme, co vypije, jaké bereme léky a hlavně i to, co se odehrává uvnitř našeho organismu a co naše tělo souží. Pokud svému tělu chcete rozumět a díky tomu se cítit dobře, stačí se jen naučit svému tělu naslouchat. Žlutá pokožka, časté modřiny, hustá síť červených žilek? To vše je důležité a nezanedbatelné.

ID-100146526

Vypadáte, jakoby vás doma týrali?

Jestliže se ráno probudíte a zjistíte, že se vám vytvořilo dalších pět modřin. Bude to pravděpodobně způsobeno chybějícím rutinem. Nedostatek této látky způsobuje, že vám cévky praskají při každém sebemenším nárazu. Pokud však užíváte warfarin (lék, který snižuje srážlivost krve), hledejte příčinu právě u něj. Warfarin snižuje srážlivost krve a při jeho užívání dochází ke tvorbě modřin a krvácení.

Kde hledat pomoc: Pomoci vám může například pohanka, která rutin obsahuje. A samozřejmě je také možné sehnat rutin v podobě doplňku stravy.

Malá odřenina se vám hojí týdny?

Možnou příčinou špatné hojivosti může být bohužel kouření, které mimo jiné stojí i za dalšími problémy spojené s naším tělem a zdravím. Kouření zužuje drobné cévy, snižuje tvorbu elastinu a kolagenu. Naše pleť tak vypadá starší a sešlejší.

V kartáči vám zůstává polovina vlasů?

Pokud vám v poslední době začaly vypadávat vlasy více než kdykoli předtím, pravděpodobně za tím stojí ztráta na váze, dieta nebo vaše štítná žláza. Buď tedy musíte začít více a zdravěji jíst, nebo byste měli raději navštívit lékaře.

Porucha štítné žlázy se hlavně projevuje i dalšími příznaky, a to žlutavým zbarvením pokožky, která začíná šupinatět jako had.

Svědí vás celé tělo?

Jakmile vás začne svědit pokožka vašeho těla, pak byste při neutuchajícím svědění měli raději navštívit lékaře. Za svěděním totiž většinou stojí zdravotní potíže, například diabetes, porucha činnosti jater, zácpa, zvýšená činnost štítné žlázy.

ID-100147096

Další možné problémy

Žilnatá pokožka bývá příznakem popíjení.

Nažloutlá pokožka ukazuje na problém s játry či žlučníkem.

Suchá pokožka je důsledkem nedostatku vitamínu B.

A co vy? Řídíte se voláním svého těla?

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)