Kouření ubližuje vám i vašemu okolí!

Kouření je velkým hitem nejen mezi dospělými, ale bohužel i mezi mládeží, které často není více než 15 let. Ano, cigarety by jim neměly být vůbec prodány, ale vždy jde vše nějak obejít, bohužel. Možná patříte mezi ty, kteří se věčně a neúspěšně snaží s kouřením přestat a možná, že všechny kouzelné náplasti, žvýkačky ani bonbony nezabírají. Co když je to ve vás a vaší hlavě?

Kouření ubližuje vám i vašemu okolí! 2
Unsplash / Pixabay

Uvědomte si, kolik výhod by vzešlo z toho, kdybyste přestali kouřit:

PENÍZE

Spočítejte si, kolik týdně, měsíčně či ročně utratíte za cigarety. Všechny ty peníze byste si mohli ušetřit na dovolenou, na důchod, na cokoliv jiného a smysluplnějšího.

ZÁPACH

Vy si to možná neuvědomujete, ale cigaretami načuchne všechno a tohoto zápachu se dá jen těžko zbavit. Auto, byt, oblečení, vlasy, kůže. I váš dech z úst může být ovlivněn kouřením. Možná už víte, proč se od vás lidé odvrací.

Kouření ubližuje vám i vašemu okolí! 3
cherylholt / Pixabay

VY A VAŠE TĚLO

Je dokázáno, že lidé, kteří kouří, nedokáží vydržet to, co nekuřáci. I když spolu necháte soutěžit nekuřáka bez fyzičky a kuřáka, vyhraje v běhu na 60 m jistě ten, kteří denně netouží po cigaretě. Možná už víte, proč se zadýcháte při obyčejné chůzi po rovince či po vyjití pár schodů. Nehledě na to, že se vám tedy zhorší kapacita plic a vaše kondice, cigarety mají značný vliv na vaše celkové zdraví. Asi nemusíme připomínat, že kouření způsobuje rakovinu.

OKOLÍ

Uvědomte si, že kouřením ubližujete i okolí. Když nedbáte na sebe, tak je to vaše věc, proč ovšem ničit zdraví i ostatním? Všechno, co vy vydechnete v přítomnosti nekuřáků či hůře dětí, jde o jejich plic. A to se může projevit později také různými potížemi, mezi které patří například astma a alergie.

Autor článku: Nikol Sotolářová

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)