Kegelovy cviky (nejen) pro lepší sex

Poslední aktualizace: 19.10.2016

Cvičení, které dnes označujeme jako „Kegelovy cviky“, začaly ženy praktikovat již ve 40. letech minulého století, aby se daly dohromady po porodu. V současnosti ženy tyto cviky vyhledávají proto, aby se jim zpevnily svaly pánevního dna před porodem, při inkontinenci nebo pro zlepšení sexu. Zajímá vás, o jaké cviky jde, když hovoříme o těchto oblastech? Čtěte dále!

cviky 1

Užitečné v mnoha směrech

Kegelovými cviky zlepšíte schopnost udržet moč, nebude už vás tedy déle trápit inkontinence. To, že zpevníte svaly v oblasti pánevního dna, které často ochabnou po porodu, v přechodu nebo při sedavém zaměstnání, přispěje k lepší rovnováze a koordinaci těla. Společně s tím souvisí i již zmíněné zkvalitnění sexu – vaše prožitky se zmnohonásobí, budete ovládat svůj orgasmus.

Kegelovy cviky pro muže

Po čase se zjistilo, že toto cvičení není určeno jen ženám, ale že pomáhá i mužům, a to zejména v případě, že trpí předčasnou ejakulací. Pokud si i páni zpevní svaly pánevního dna, naučí se kontrolovat své vyvrcholení. Výhodou je, že tímto posilováním lze dosáhnout i zvětšení penisu.

Jak na to

Nejdříve je potřeba si uvědomit svaly, které chcete zpevnit. Uvědomit si tyto svaly můžete například při močení, a to tehdy, když jej provedete přerušovaně. Pokaždé, když zatnete svaly, aby se moč zadržela, vnímáte právě svaly, o kterých je celou dobu řeč. Takové procvičování můžete dělat pohodlně kdykoliv jste na záchodě.

Výjimečné jsou tyto cviky v tom, že nadále je lze provozovat kdykoliv a kdekoliv! Ať už doma u televize nebo během cesty do práce, nikdo nepozná, že právě zatínáte svaly ve vaší pochvě.

Zajímavou alternativou, jak tyto svaly posilovat, například i s partnerem, je za použití Venušiných kuliček. Ty už dávno nejsou jen erotickou pomůckou! Ženy je používají právě na zpevnění těchto svalů. S přítelem můžete cvičit tak, že vám je zavede do pochvy, vy stáhnete svaly a přítel se je bude snažit – ne příliš silně – vytáhnout.

 Autor článku: Nikol Sotolářová

Fotografie publikována se svolením imagerymajestic Photography/FreeDigitalPhotos.net

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)