Jaro volá po detoxikaci

Jaro už je téměř za dveřmi. Přichází se sluníčkem, svěžestí, čistotou i novým životem. Pokud se chcete na jaře cítit dobře a působit stejně čistě jako jarní studánka s čitou vodou nebo rozkvetlá květinová louka. Pokud se chcete zbavit veškerých nečistot a zimních neduhů, měli byste zapřemýšlet nad pravidelnou jarní detoxikací.

Po zimě je naše tělo unavené, nezdravé a s prošedivělou pletí. Chybí nám zářivá pokožka a jiskra v oku. Chybí nám síla do života a energie, a proto bychom si měli pročistit celé tělo prostřednictvím jarní detoxikace.

Začněte jídelníčkem

V první řadě začněte změnou jídelníčku. Zapomeňte na zimní sladkosti, brambůrky a jiné neřesti. Tučné a přesolené jídla vyměňte za zeleninu, ovoce a bílé maso. I s takovým jídlem si užijete gurmánský zážitek. Chcete jen najít vhodný recept, který by vám zachutnal.

talířek-800

Voda s citronem a čistící čaj

Také vyměňte sladké limonády za vodu s citronem a čistící čaje. Dodržujte pitný režim a denně se snažte vypít nejméně jeden a půl litru vody. Pokud jste milovník kávy, pak se přemožte a na pár dní vysaďte i kávu.

Čaj
Šálek čaje

Jak by měla detoxikace probíhat?

Jarní detoxikace by měla trvat tak tři týdny. První týden postupně změňte jídelníček, druhý týden si vyhraďte tak tři dny na pouhé pití čajů a vody s citronem. Třetí týden jezte zase zeleninu a ovoce.

Nezapomeňte na pohyb

Také bychom neměli zapomenout na pohyb. Vyrazte ven, běžte si zaběhat, projeďte se na kole nebo oprašte inlinové brusle. Stejně tak můžete vyrazit do fitka, posilovny nebo do sportovní haly, kde si s přáteli zahrajete volejbal, basketbal či fotbálek.

joga-1

Užívejte si sluníčka

A v neposlední řadě načerpejte vitamín D a pozitivní energii ze sluníčka, které nám v zimě chybí. Nalaďte se společně se sluníčkem na pozitivní vlnu.

 

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)