To, v jaké poloze usínáte, vypovídá mnohé o vaší povaze i vztahu k partnerovi

Poslední aktualizace: 4.12.2018

Poloha při usínání má velký vliv na zdraví. Hodně toho ale vypovídá i o naší povaze či partnerském vztahu. Spíte v jedné z nejčastěji se vyskytujících poloh? A jaké mají význam?

To, v jaké poloze usínáte, vypovídá mnohé o vaší povaze i vztahu k partnerovi 2

Je zdravější spát na boku, zádech nebo břiše?

Nejpohodlnější je spánek na zádech. Nejméně namáhá záda a oblast krční páteře, ovšem za předpokladu, že to nepřeženete s polštáři.

Nezvládnete-li spát na zádech, lehněte si na bok. Páteř bude v přirozené poloze, ale to, jestli vás z ní budou bolet záda, rameno nebo bok ovlivní kvalita matrace a polštáře. Krční páteři v této poloze nejvíce prospěje kvalitní anatomický polštář.

Nejhorší je podle odborníků spaní na břiše. Díky tomu, že máte hlavu vytočenou na stranu, velmi trpí krční páteř. Žádnou podporu nemá ani křivka páteře, bolesti zad jsou v této poloze jen otázkou času.

To, v jaké poloze usínáte, vypovídá mnohé o vaší povaze i vztahu k partnerovi 3 To, jak spíte, vám řekne, jací jste

Ze zdravotního hlediska máme jasno. Pojďme se nyní podívat, co o vaší povaze vypovídají konkrétní spánkové polohy. Ve které spíte vy?

  • Embryo – na boku se skrčenýma nohama

Uvnitř jste citliví, plaší, máte ale otevřené srdce. Jste ale přepracovaní, vystresovaní s trápí vás mnoho starostí, měli byste zvolnit tempo.

  • Poleno – na boku v rovné poloze

Jste dobrák se srdcem na dlani. Typická je pro vás bezstarostnost, důvěřivost a společenskost. Máte ale sklony ke stereotypům.

  • Touha – na boku s rukama nataženýma vpřed

Kladete si vysoké cíle a máte přemrštěné očekávání, umíte být velmi kritičtí a cizí vám není cynismus a podezíravost.

  • Voják – na zádech s rukama podél těla

Jste pravděpodobně dost tvrdohlaví, pasivní, kladete vysoké nároky na sebe i okolí. Pozitivní je vaše zdvořilost.

  • Hvězdice – na zádech s rukama nahoře

Jste nesmělí, ale velmi přátelští. Umíte naslouchat, neradi jste středem pozornosti. Jste sami se sebou spokojeni a nemáte problémy se sebevědomím.

  • Volný pár – na břiše s rukama nad hlavou

Máte rádi vše pod kontrolou, trpíte úzkostlivostí, jste mimořádně citliví na kritiku a máte velké problémy se sebevědomím.

Čím blíže spíte, tím spokojenější ve vztahu jste

To, v jaké poloze usínáte, vypovídá mnohé o vaší povaze i vztahu k partnerovi 4

Spíte-li v posteli s partnerem, jdou často individuální spánkové návyky stranou a zvykáte si na nové. Čím čerstvější je vztah a zamilovanější jste, tím těsněji se s partnerem objímáte. Vývojem a budováním důvěry se vaše spánková mění a pozvolna dáváte přednost vlastnímu pohodlí.

Jaká je vaše oblíbená partnerská poloha při usínání a v jaké fázi se tedy nachází váš vztah? Je vlastně celkem jedno, jestli ležíte tvářemi k sobě, zády k sobě nebo tvářemi jedním směrem, o spokojenosti vztahu v zásadě svědčí to, jak blízko u sebe s partnerem ležíte a zda se vzájemně dotýkáte.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)