Jak dobít svou vnitřní baterii

Poslední aktualizace: 4.10.2015

Občas na každého člověka dopadne únava a cítí se bez energie. Zvlášť v době, kdy nám ubývá slunečních paprsků. Pravdou je, že každý člověk si svou energii dobíjí jiným způsobem. Pro všechny však jednoznačně platí odpočinek. Bez něj to prostě nepůjde.

Jak dobít svou vnitřní baterii

Chcete-li si plnit své dlouhodobé cíle, musíte se naučit odpočívat. Umění odpočívat je základním stavebním kamenem každého úspěchu. Ačkoliv to zní jakkoliv nesmyslně, skutečně odpočívat umí jen málokdo. Proto existuje jóga, ájurvéda a další relaxační techniky. To, že si dáme nohy na stůl, hodíme do sebe kávu, se za odpočinek rozhodně považovat nedá. Najděte si tedy techniky, při kterých skutečně vypnete. Pro každého to může být zcela odlišná činnost.

Sport

Pravděpodobně vás napadne, že sport se nedá považovat za fyzický odpočinek. Zato se během sportovní aktivity vylučují chemické látky nazývané endorfiny – hormony štěstí. Není tedy divu, že lékaři doporučují jakékoliv cvičení, jako jeden z nejúčinnějších přírodních antidepresiv. Při cvičení během chvíle pocítíte, jak klesá napětí a stres. Uvidíte, že poté usnete, jako miminko.

Pusťte se do čtení

Nemusíte se pouštět hned do čtení knihy, pokud to není zrovna to pravé ořechové pro vás. Zkuste číst něco kratšího. Třeba básně, motivační citáty či životní motta známých osobností. Jednak vás to bude motivovat, a pak na chvíli se přenesete do zcela jiného světa. Někoho možná budou bavit vtipy.

Dejte si sprchu

Je-li to jen trochu možné, zkuste si vlézt do vlažné sprchy. Občas má člověk pocit, že smyl všechno trápení. Určitě už se vám stalo, že jste se po relaxační sprše cítili, jako znovuzrození. Pokud nemáte možnost vlézt do sprchy, zkuste si chvíli omývat obličej vlažnou vodou.

Pusťte si příjemnou hudbu

Hudba, která lahodí našemu sluchu, umí doslova zázraky. Neváhejte si vytvořit seznam písniček, které mají na vás pozitivní vliv a nahrajte si je klidně do telefonu. Během přestávky si je budete moci vychutnat.

hudba

Síla bylinek

Starý dobrý čaj má na lidské tělo blahodárné účinky. Obzvlášť pokud si namícháte ty správné bylinky. Některé umí uklidnit, jiné zase nebudit. Vnímejte nejen chuť, ale i vůni bylinek. Některé navíc obsahují antioxidanty, které snižují riziko civilizačních chorob.

Kouzlo aromaterapie

Vůně esenciálních olejů má neskutečně pozitivní účinky na tělo i lidskou psychiku. Na pár minut zavřete oči a vnímejte vůni, kterou můžete mít i v rozprašovači. Velmi oblíbená je pro večerní uklidňující rituál levandule.

 

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)