Hipster je nový životní směr, který nutí lidi jít proti proudu

Poslední aktualizace: 24.7.2013

Láká vás alternativní životní styl, který by vás vymanil z hloučku ostatních lidí, kteří jdou stále rovně, aniž by se dívali na cestu? Pak můžete jít ve společenství hipster proti proudu. Podobně jako hipies nebo emo podléhají i hipster různým pravidlům, která je odlišují od ostatních.

Hipster - nový styl
By: Paulo OrdovezaCC BY 2.0

Teorie mluví o hipster jako o lidech, kteří se za každou cenu snaží odlišit od většiny. Projevuje se to v oblékání, stravě, dopravě, hudbě i zájmech. Touží většina lidí po novém automobilu? Hipster bude jezdit vlakem, na kole nebo ve starém trabantu. Zajímají se ostatní o nejnovější módní trendy? Hipster zvolí retro styl s pestrobarevnými vzory. Takto by se dalo pokračovat donekonečna.

Hlavním znakem hipster je vlastní tvorba. Mohou točit filmy, vytvářet skladby nebo psát knihy a webové stránky. Prostě vytvářejí cokoliv, co je zviditelní a navždy zapíše do dějin lidstva. Často se o hipstrech mluví jako o povýšených a nadřazených lidech, kteří ostatními opovrhují. Nemyslím si, že by ostatními přímo opovrhovali, spíše se snaží dát najevo, že oni vědí, zatímco nezasvěcení jdou prostě jen s davem.

Hipster se snaží vzdělávat. Mnoho z nich patří mezi věčné studenty, kteří navštěvují jednu vysokou školu za druhou. Dokonce i studijní obory jsou ovlivněny životním stylem. Mezi nejoblíbenější studia hipsterů patří dramaturgie, scenáristika, humanitární vědy a psychologie. Často se s těmito lidmi setkáte v klubech, barech a kavárnách. Zde většinou diskutují s ostatními hipstery ale i s obyčejnými lidmi, kterým se snaží vysvětlit, jak přízemně a slepě žijí.

Mezi další rekvizity patří velké sluneční či dioptrické brýle, barevné oblečení, brašna přes rameno, zápisník, retro předměty, gramofonové desky a další. Jejich outfity působí často přeplácaně, ale originálně. Doslova vyčnívají v davu. A o tom hipsterům jde nejvíc.

Hipster
By: JamesCC BY 2.0

Hipsteři jsou jedineční svým odvážným přístupem, kdy odmítají komerční produkty a většinové názory. Většinou u nich nespatříte nic, co je hitem společnosti. K tabletům a iPhonům mají hluboký odpor. Podobně odmítají i KFC a McDonalds. Také nesedí u televize ani nesledují oblíbené pořady typu superstar a vyvolení. Raději jdou ven, přemýšlí, tvoří a hodnotí. Také velmi milují kulturu.

Asi jste už pochopili, že posláním hipstera je diskvalifikovat od většiny. Nejtěžší je ovšem, že nemohou přiznat, kým jsou. Tím by porušili další pravidlo hipsterů. Pokud by se totiž veřejně chlubili svým posláním, přidali by k ostatním skupinám, které svoji ideu propagují nahlas. Tím by přestali být hipstery. Oni jsou ale jiní – propagují pouze sami sebe a svoji originální a jedinečnou osobnost. Vědí, že jedině tak mohou být sami sebou a nemusejí hledat útěchu v jiných společenstvích. Lidé se v názorech na tuto skupinu staví do dvou táborů. První z nich sympatizuje s novým a hodnotným přístupem k životu, druhý odsuzuje rozmary mládí a podivínské názory. Co si o tomto životním stylu myslíte vy?

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)