Držte si štíhlou linii jako francouzsky: Pijte více vody!

Poslední aktualizace: 29.12.2015

Trápí vás přebytečná kila a ráda byste se opět dostala do formy? Recept na snadné a poměrně rychlé hubnutí vás překvapí. Pořiďte si sodobar a dopřejte svému organismu optimální přísun tekutin.

Voda je životadárná tekutina, kterou potřebujeme k přežití. Zároveň hraje podstatnou roli při trávení jídla a absorpci živin. Nebudete-li v průběhu dne pít dostatek vody, v ústech se vám nevytvoří dostatek slin, což odnese vaše zažívání. Pití vody má i další výhody – odplaví z těla nežádoucí látky.

Dostat se na ideální váhu je jedna věc a udržet si ji druhá. Jděte na to chytře a inspirujte se u Francouzek, které o souvislosti mezi pitným režimem a hubnutím moc dobře ví. Stále mají po ruce lahev čisté vody a v domácnosti aquabar.

zivotzeny_w-system_cz_01

Kolik vody vypít?

Doporučené množství vody závisí na celé řadě faktorů. U dospělého člověka jde o cca 3 litry tekutin denně, nicméně v praxi je reálná potřeba ovlivněna hmotností, fyzickou aktivitou, zdravotním stavem a v neposlední řadě i vnějšími vlivy. Při sportování a v parnějším počasí se může výrazně zvýšit množství uvolněné vody (dokonce až trojnásobně).

Chcete-li zjistit průměrnou potřebu vašeho organismu, vydělte svou hmotnost osmi. Výsledek zaokrouhlete směrem nahoru a dostanete počet sklenic (250 ml). Pozor, jde o výpočet pro chladnější dny bez náročnější tělesné aktivity. Zajímavé informace najdete také v tomto článku.

Pokud netrpíte onemocněním ledvin či jater, pomůže vám zvýšená konzumace vody při hubnutí a následném udržení váhy. Navíc přispěje ke zlepšení všech tělesných funkcí a celkové regeneraci organismu.

zivotzeny_w-system_cz_02

Proč si pořídit výdejník vody?

Čistá voda je ve všech ohledech lepší než limonády s obsahem cukru a barviv. Nechcete-li pít vodu z kohoutku, bude se vám hodit výrobník sody. Voda ze sodobaru je levnější a ve srovnatelné či lepší kvalitě než ta, která je k dostání v PET lahvích.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)