Čistá špína je boj proti alergiím a astmatu

Poslední aktualizace: 30.8.2016

Každá matka chce pro své dítě život plný lásky bez nemocí a problémů. Snaží se jej pořád udržovat v čistotě, nosí s sebou vždy dezinfekci, byt čistí několikrát týdně. Právě tímto úzkostlivým chováním však svému dítěti připravuje život plný alergií, v mnoha případech se u dětí rozvine astma nebo senná rýma.

Čistá špína je boj proti alergiím a astmatu 2
Ben_Kerckx / Pixabay

Počet nemocných roste

Od druhé světové války čím dál více roste počet dětí s alergiemi i astmatem, a to hlavně v západních rozvinutých státech. Lidé v těchto vyspělých státech připravují dětem prostředí, které není přirozené. Vždyť dříve byl všude prach, děti pomáhaly na poli, jedly čerstvě utrhnuté ovoce i zeleninu, hrály si s domácími zvířaty… A počet alergií byl mnohonásobně menší.

Čistá špína je boj proti alergiím a astmatu 3
Greyerbaby / Pixabay

Kontakt se špínou je zásadní

Odjakživa jsme žili v přírodním prostředí, které prostě nikdy nebude 100 % hygienicky čisté. Nebraňte se každému blátu, hlíně a nenuťte děti koupat se dvakrát denně. Kontakt s přírodou je kontakt s čistou špínou, který vaše dítě potřebuje. Díky brzkému kontaktu se všemi obvyklými bakteriemi si vybuduje imunitu, obranyschopnost.

Venkov vs. město

Je dokázané, že děti vyrůstající na venkově, ač je obklopen poli a loukami, jsou zdravější, než děti vyrůstající ve městě. Ve městě je předpokládán pohyb tisíců cizích lidí, kteří mohou mít různé nemoci, před kterými chcete své dítě bránit. To je v pořádku. Není však potřeba při každém kontaktu s okolím dezinfikovat úzkostlivě ruce jak sobě, tak dítěti. Nechte děti, aby si hrály na pískovišti, aby se posadilo na lavičku při čekání na autobus. Jedině tak bude mít šanci připravit tělo na boj s nemocemi, které na něj v životě číhají.

Autor článku: Nikol Sotolářová

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)