6 rad proti nafouknutému břichu aneb ploché bříško do plavek

Poslední aktualizace: 15.7.2014

dieta Velké množství lidí trápí problém nafouknutého břicha, které určitě není tou nejpříjemnější záležitostí. Léto navíc spolu se svými teplotami láká ke koupání. Komu z nás by se však chtělo producírovat v plavkách, když máme břicho jako pátrací balón. Jaké jsou příčiny nafouklého břicha? A jak se ho nejlépe zbavit?

Nafouklé břicho je celkem častým a běžným problémem, který trápí velké množství z nás. Ti z vás, kteří touto nepříjemností trpí, se však ve většině případů nemusí bát nijakého závažného onemocnění. To však nevylučuje veškeré zdravotní problémy. Pokud například vypozorujete další příznaky, jako jsou nepravidelné močení, pocit plnosti nebo bolesti žaludku, mohlo by se jednat o rakovinu vaječníku.

Pocit nafouklého břicha však bývá spojen i s premenstruačním syndromem. Jedná-li se o tento případ, pak vás bude tento problém pronásledovat každý měsíc. Nafouklé břicho se dostaví již týden před periodou a s jejím nastoupením vymizí.

Nejčastější příčinou však bývá nezdravý životní styl a konzumace nezdravých potravin. Jak se tedy problému nafouklého břicha zbavit?

Vyvarujte se potravinovým alergenům

Snažte se vyřadit potraviny, které vyvolávají alergie. Potravinové alergie často bývají skryty a neprojevují se navenek. Jediným příznakem bývá pocit nafouklého břicha. Vysaďte tedy vejce, obilniny a pro nás exotické potraviny, jako jsou ořechy, mořské plody či sója.

Věnujte pozornost probiotikům

Probatika obsahují pro naše střeva významné bakterie, které ze střev odvádí zbylé živiny. Přírodní probatika získáte z živých kultur obsažených v kefíru či jogurtu. Nebudou-li vám přírodní probiotika stačit, sáhněte po probioticích v podobě potravinových doplňků.

Uberte soli

Dalším krokem k plochému bříšku je omezení konzumace soli, která zadržuje vodu v těle.

Pohybujte se

K plochému břichu a uvolnění břicha vám pomůže i dostatek pohybu v podobě svižné procházky, běhu či plavání. Pohybem se zrychluje pohyb střev a urychluje trávení.

Slyšeli jste o „bezlepkové dietě“?

Trendem poslední doby je tzv. bezlepková dieta, která je založena na vynechání výrobků obsahujících pšenici. Vyzkoušejte vysadit pečivo a další produkty obsahující pšenici, která není pro člověka běžnou surovinou.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)