4 kroky, se kterými nakoupíte skvělé vánoční dárky a neutratíte majlant

Poslední aktualizace: 26.11.2014

christmas-tree-15452_1280 Každý rok je to stejné. Utratíte nehorázné sumy za vánoční dárky, ani nevíte jak. Poradíme vám, jak to letos zvládnout lépe. Bez zbytečného utrácení, bez stresu a v pohodě.

Krok č. 1: Stanovte si rozpočet

Podívejte se do peněženky a stanovte si částku, kterou letos můžete za vánoční dárky utratit. Buďte nekompromisní a slibte si, že určenou hranici nepřekročíte. Nechcete se přeci nechat Vánocemi zruinovat.

Krok č. 2: Napište si seznam lidí, kterým se chystáte dárek kupovat

Popadněte tužku a papír a začněte sepisovat jména. Od nejbližší rodiny až po kamarádky z práce, se kterými si každoročně vyměníte dáreček.

Nyní vezměte částku z kroku 1 a propočítejte, v jaké maximální hodnotě můžete dané osobě dárek pořídit. Tisícovku za partnera, dvě stovky, za kolegyně, pětistovku za tchýni… co je psáno-to je dáno.

Tip: Jakmile máte stanovenou cenovou hranici pro každého člověka ze svého vánočního seznamu, výběr dárků bude mnohem snadnější. Na www.vanocni-darky.cz zakliknete, že hledáte dárek pro maminku do 500 Kč a můžete vesele vybírat.

Krok č. 3: Nakupujte chytře – nakupujte online

Na internetu najdete dárky nejen levněji, ale jejich nákup bude mnohem pohodlnější. Online navíc najdete skvělé rady a tipy na vánoční dárky. V online katalogu vánočních dárků stačí zadat, pro koho dárek sháníte, kolik chcete za dárek utratit a výběr můžete ještě specifikovat zadáním záliby dané osoby. A super dárky na míru se jen pohrnou. Navíc můžete jedním klikem dáreček koupit.

Krok č. 4: Začněte s nákupem dárků co nejdřív

Neodkládejte nákup vánočních dárků na poslední chvíli. Vyhnete se tak nekonečným frontám v obchodech. Navíc budete mít dostatek času na výběr toho správného dárku a nebudete se muset uchylovat k zoufalým nákupům v podobě ponožek a rukavic.

Tip: Zkuste na Vánoce myslet během celého roku, a když vás něco cvrnkne do nosu, tak to kupte – klidně v létě! Vyhnete se tak nákupu zbytečností a navíc ušetříte díky slevám, které během roku vychytáte.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)