Víme, jak zahnat bolest hlavy i bez léků

Bolest hlavy zná jistě každý. Zapříčinit ji může cokoliv: alkohol, špatný spánek, ztuhlý krk, stres, špatné stravování… Nemůžete se pořádně soustředit, jste podráždění a jediné, co si přejete, je zalézt do postele a přečkat to. Ale my víme, jak na bolest hlavy vyzrát a zahnat ji, když nemáte možnost jít spát, a jde to i bez léků!

bolest hlavy

Bolest zmírní obklady

Jak jsme si řekli, hlava vás může třeštit z mnoha důvodů. Mnohdy možná ani nevíte, proč vás bolí. Pokud jste však málo vyspaní, máte starostí nad hlavu a stresujete se, bolest hlavy zaženou obklady. Je jedno, jestli si na čelo či krční páteř přitisknete žínku, kapesník nebo ručník. Teplý obklad uvolní svaly, studený potom pomůže, pokud je bolest pulzující, až „migrénová“.

Kofein

Mnoho lidí ví, že kofein je obsažen v lécích, není tedy zdaleka tak špatný, jak se o něm tvrdí. Samozřejmě nemyslíme kofein z Coca Coly! Pokud vás bolí hlava, zvolte přísun kofeinu kávou. Tu popíjejte pomalu.

Masáž

Bolest hlavy může způsobit ztuhlé krční svalstvo, a proto pomůže masáž v této oblasti. Promačkat si krk a ramena můžete buď sami, nebo poproste kolegu. Pokud cítíte, že to krční páteří není, nečekejte, než vám hlava exploduje nebo s ní dřív  praštíte o zeď! Udělejte si masáž v oblasti obličeje. Přiložte ukazováčky a prostředníčky na spánky a jemně, krouživými pohyby masírujte. Podobně můžete masírovat také místo, kde se kořen nosu setkává s čelem.

Sex

Podle studií sex opravdu dokáže bolest hlavy zmírnit, dokonce mnohdy odezní úplně. Během něj se vám totiž plní tělo endorfiny, tzv. hormony štěstí. Ty nervovou soustavu zklidní a zbaví vás bolesti. Tento způsob je tedy nejen velmi příjemný, ale také užitečný.

Autor článku: Nikol Sotolářová

Fotografie publikována se svolením imagerymajestic Photography/FreeDigitalPhotos.net

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)