Jak se zbavit křečových žil jednou pro vždy

Příznaky křečových žil mohou být různé od prvotního svědění v oblasti bérců, přes barevné změny na kůži, pocity těžkých nohou, otoky až po drobné metličky a vystouplé modré až černé žíly. Způsobů, jak se jich v jednotlivých fázích zbavit má moderní cévní chirurgie více a základní prevenci se můžete věnovat i domácími prostředky.

Jak se zbavit křečových žil jednou pro vždy 1

Základní preventivním opatřením proti vzniku křečových žil je dostatečný zdravý pohyb a přiměřená tělesná váha, která nezatěžuje zbytečně váš žilní systém. Dobré je pohlídat si v jídle obsah soli, která může být příčinou otoků a zadržování vody v těle. Svou roli hraje také vhodné oblečení. Nenoste oděvy, které vás příliš svírají v pase, v tříslech a kolem nohou, protože snižují průtok krve. Osvojte si také správné návyky při sezení v práci, podkládejte nohy do zvýšené polohy, pravidelně se protahujte.

Vyhledejte lékaře již při lehčích potížích

Při prvním podezření na vznik křečových žil se vyplatí objednat se na vyšetření cévním chirurgem. Ten provede pečlivou prohlídku a SONO, při němž určí, co přesně je příčinou vašich obtíží. Někdy mohou být projevy pouze kosmetické, někdy mají vážnější příčinu. Krev v žíle neproudí správnými směrem, vrací se a způsobuje varixy.

Moderní léčba křečových žil

Díky moderním postupům a jejich kombinaci už řešení obtíží s křečovými žilami naštěstí už neznamená dlouhé a bolestivé hojení s velkým omezením. Většina postupů je navíc ambulantní.
Jak se zbavit křečových žil jednou pro vždy 2
Laser nebo sklerotizace?

Na oddělení cévní chirurgie kliniky Asklepion používají jen miniinvazivní metody léčby křečových žil, většinou během operace kontrolované ultrazvukem. Po laserové operaci nemáte jediný steh, operační ranky mají cca 2-3mm. Po výkonu dostanete kompresní punčochy, můžete ihned vstát a po řádově minutách odcházíte domů, bez nutnosti dospávání a delšího pobytu na lůžku.

Lepidlo: léčba křečových žil bez bolesti a nošení punčoch

Jedním z nejmodernější trvalých způsobů léčby křečových žil je v současnosti lepidlo na varixy. Cévní chirurg při něm uzavírá varix pomocí speciálního lepidla. Účinek je okamžitý. Po ošetření odcházíte po svých bez nutnosti komprese speciální punčochou a okamžitě se vracíte do běžného režimu. Můžete dokonce ihned řídit auto, protože vám nebude podána žádná medikace.

Jak se zbavit křečových žil jednou pro vždy 3

Operace křečových  žil během oběda

Další metodou, která si s křečovými žilami úspěšně poradí, a navíc ji zvládnete absolvovat třeba o polední pauze, je operace metodou Clarivein, která kombinuje speciální použití mechanického poškození žilní stěny rotujícím drátkem a současnou sklerotizaci. Tato metoda nevyžadje žádnou anestesii ani předoperační vyšetření. Zákrok je rychlý, bezbolestný. Nenásleduje žádná pracovní neschopnost, z kliniky se hned vracíte ke svým běžným aktivitám, sportovat můžete začít po 3 – 7 dnech od operace. Operaci křečových žil už není důvod odkládat.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)