Vztahy na dálku – mohou fungovat?

Poslední aktualizace: 31.8.2015

V poslední době přibývá párů, které se díky internetu seznamují z různých končin světa. Výjimku netvoří zahraniční pracovní cesty, kde se dva lidé mohou poznat i osobně. Dřív tomu tak rozhodně nebylo. Možná, že i vy už jste zažili lásku, která byla poznamenána vzdáleností.

Vztahy na dálku
Vztahy na dálku

Kolika lidem však takový vztah vydrží? Myslíte si, že vztahy na dálku mohou fungovat? Pravděpodobně velmi záleží na mnoha okolnostech. Jestliže už vztah trval nějakou dobu před odloučením a partner byl firmou vyslán do jiné země, je to jiné, než někoho poznat letmo či online a pak budovat vztah. Dá-li se to tak nazvat. Varianta, že se známe, ale musíme nějakou dobu fungovat odděleně, má určitě smysl.

Udržování kontaktu

V dnešní době se dá kontakt udržovat díky internetu i mobilním telefonům. Mimo to, že nám je teskno, v takovém případě problém není. Jestliže oba víme, co v tom druhém máme a máme vztah postavený na důvěře, dá se to zvládnout. Varianta, že známe druhou osobu jen letmo či online je už mnohem horší. V takovém případě není příliš dobré se na takový vztah hned upínat. Nemůžete vědět, jak takový člověk reaguje v kritických situacích a pak, jak chcete budovat důvěru, jak poznávat jeho osobnost? Jako příklad vám může posloužit pohled do zrcadla. Přistoupíte-li k němu blízko, můžete spatřit i nejdrobnější kožní defekty. Když od něj odstoupíte, vidíte jen ty větší a ještě rozmazaně. Pokud poodstoupíte ještě o krok dál, stěží uvidíte drobné nedostatky. Patrné budou jen rysy obličeje. Podobně funguje i vztah na dálku s člověkem, kterého příliš neznáme.

Co dělat a čeho se naopak vyvarovat

Vztah na dálkuZásadní roli v budování vztahů na dálku hraje fakt, že nevidíte, jaký je ve skutečnosti váš parter. Nemáte možnost řešit i problémové oblasti, a pokud se vidíte zřídka, řešit je ani nechcete. Proč si kazit tu chvilku, co jste spolu. Jenže to je přesně ten kámen úrazu. Jak tedy zjistit, zda má vůbec takový vztah smysl budovat?

Nesnažte se činit společně strávené okamžiky, jako něco naprosto výjimečného. Dělejte společně věci, které se ve vztahu dělají, a buďte sami sebou. Klidně řešte i nepříjemné věci. Jen tak poznáte, zda vám ten člověk stojí za to. Neukrývejte temné stránky své povahy, protože celý život se člověk přetvařovat nedokáže. Nekamuflujte své pocity a upřímně říkejte, jak se cítíte, co si myslíte. Neméně důležitý je každodenní kontakt, alespoň formou zprávy, společné zážitky na dálku, projevování něžností, budování důvěry a věrnost! V případě, že se rozhodnete vztah na dálku vyzkoušet, přejeme hodně štěstí.

Fotografie publikována se svolením marcolm Photography/FreeDigitalPhotos.net

 

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)