Jak vyznat lásku?

Poslední aktualizace: 28.6.2014

Jak vyznat lásku? 2
By: Juliana CoutinhoCC BY 2.0

Miluje-li člověk druhou osobu, touží se jí se svou láskou svěřit, touží jí svou lásku vyznat a touží po opětování svého vyznání. Někdy však není snadné vyznat lásku. Jak v moderní době technologií a umělé inteligence najít cestu zpátky ke kráse staromódních vyznání lásky? Jak neříkat klišé?

Každý z nás už aspoň jednou v životě vyznal své drahé polovičce lásku. Někteří z nás to mají jednodušší, jiní naopak těžší. Někteří z nás jsou suverénní a komunikativní, dokážou zvládat stresové situace, ale jiní bývají často nervózní, a tak nedokážou zvládnout situaci s nadhledem. Někteří lidé srší nápady a dokážou je zrealizovat, jiné naopak, hlavně co se důležitých věcí týče, nic nenapadá. Jak vyznat lásku? Je lepší být originální, nebo naopak staromódní?

Není to těžké, ženám stačí maličkosti a upřímnost, mužům slova spojená s činy.

Darujte své srdce

Jedním z nejkrásnějších vyznání lásky je darování srdce. Čokoláda, perník a další maličkosti ve tvaru srdce vyvolávají přímou spojitost se srdcem partnera či partnerky, neboť srdce je již dlouhá staletí vnímáno jako symbol lásky, jako část našeho těla, ze které vychází celá naše láska.

Květomluva namísto slov

Ženy milují maličkosti, malé dárky a staromódní gesta, například v podobě květin. Květina dokáže vyjádřit lásku stejně dobře jako naše slova, jako slovní vyznání lásky. Už jste někdy slyšeli o „květomluvě“?

Květomluva vyjadřuje jazyk, kterým hovoří květiny. Například každá barva růže má různý význam. Lásku nejlépe vyjádříte rudou růží, svoji věrnost modrou a oranžová pak vyjadřuje vášeň. Ibiškem svému protějšku zalichotíte, neboť představuje něžnou krásu.

Co na srdci, to na jazyku aneb slova nenahradíš

Nejlépe vyjádříte svou lásku slovy. Jenom slova totiž řeknou narovinu to, co cítíte. Slova nenaznačují ani se neskrývají, ale ani se slovy se to nesmí přehánět. Lásku můžete vyjádřit jednoduše, neboť v jednoduchosti je krása. Pokud si troufáte, můžete své vyznání vyjádřit i písní či básní. Pro inspiraci čtěte zde.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)