Vůně, které rozproudí krev v žilách

Chcete si navodit příjemnou atmosféru, probudit v sobě smyslnost, vášeň a touhu? Toho všeho můžete dosáhnout dobrým pitím, jídlem plných afrodiziak nebo smyslnou vůní, která provoní váš byt a probudí ve vás touhu. Nechte se inspirovat věděním starých Arabů, Číňanů a Indů.

Svoji předehru můžete oživit vůněmi, které uvolní napětí, stres a dokážou bojovat i proti nákazám. Stačí se seznámit s aromaterapií a vybrat si vůni podle vašeho vkusu.

Pořiďte si vonnou svíčku, aroma lampičku, vonnou tyčinku nebo olejíček, s kterým se navnadíte při vášnivé či romantické masáži.

Couple lying in bed smiling

Jaké vůně si pořídit?

Základem je samozřejmě vybrat vhodnou vůni. Ne všechny vůně totiž navozují smyslnost. Některé vás mohou naopak utlumit a jiné spíše podráždit a rozladit. Mezi erotické vůně, které rozproudí krev v žilách, patří jalovec, jasmín, růže, levandule, šalvěj a santalové dřevo.

Jak vůni použít?

Základem je samozřejmě aroma lampička, díky které provoníte celou místnost. Pokud však aroma lampičku nemáte, můžete nakapat pár kapek vonného oleje do vody a směs pak rozstříkat po pokoji pomocí běžného rozprašovače. Další možností je směs vody a kapek vonného oleje nalít do keramické mističky a mističku pak položit například na topení. Dejte však pozor, abyste nepoužili příliš mnoho oleje, a pak se nepředávkovali.

Svíčková magie

Vonné masáže

Příjemnou atmosféru navodíte i vonnou masáží, s kterou olej vetřete rovnou do pokožky. Vonné masážní oleje pomohou uvolnit napětí ze zatuhlých svalů.

Pro masáž můžete použít olej z růže, z výtažků z malajského stromu vlang-vlang, z pačule, vanilky, čokolády, muškátu, cedrového dřeva či skořice. Vhodný je i olej mandlový, meruňkový, ořechový či šafránový.

A jaké vůni dáváte přednost vy?

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)