V různém věku různý sex aneb kdy je to nejlepší?

Poslední aktualizace: 31.8.2015

Kdo by se rád nemiloval. Snad každý si rád užije blízkost druhého člověka, tělesný kontakt, něžné doteky a pocit krásného naplnění. Milování je snad jeden z nejkrásnějších prožitků, kterého se nám může dostat. Přestože i milování někdy pohltí stereotyp, je sex rok od roku jinačí. Proč tomu tak je? Protože sex se s léty prostě a jednoduše mění. Otázkou však je, kdy můžeme zažít ten nejlepší sex?

Slyšeli jste někdy v mládí, že po třicítce začíná život, a to jak pracovní, tak milostný? A když se váš věk chýlil ke třicítce, vyslechli jste si, že sex je nejlepší po šedesátce? Tak jaká je vlastně pravda? Kdy je milování nejlepší? Ve dvaceti, kdy hýříme životem a hormony z nás přímo přetékají? Ve třiceti, kdy jsme na vrcholu svého mladého života, pracujeme, milujeme a vlastně nic nestíháme? Nebo snad ještě později?

ID-10090868

Když nám bylo sedmnáct…

Vzpomínat na naše poprvé může být krásné, ale zároveň i pěkně úsměvné. Vzpomínat na naše sexuální zážitky, které nám v našich náctých letech připadaly neskutečně dokonalé a vzrušující, může být dosti zábavné. On totiž sex náctiletých je veden ve styl pokus a omyl, vždyť nevíme, co máme rádi, všechno je poprvé a musíme zjistit, co nás baví.

Dvacetileté hledání a užívání života

Období po dvacítce je specifické, neboť se vyznačuje hledáním práce i životního partnera. A v průběhu hledání dochází buď na příležitostný sex, nebo na sex s potenciálními životními partnery. Jenže takové randění se může brzy omrzet. Sex by mohl být dokonalý, kdyby byl stálý partner… A pro jiné je sex prostě dokonalý onou promiskuitou dvacetiletých.

Sex ve třech
By: Lies Thru a Lens CC BY 2.0

Vrchol kariéry – třicítka na krku

Ve třiceti je to se sexem jako s loďkou na vodě – někdy je v doku, jindy bouří ve vlnách a jindy si jen tak pluje. Vyčerpání z práce, kariéra nebo těhotenství a výchova dětí udělají svoje.

Děti se osamostatňují a vám je čtyřicet, padesát a pak i šedesát

Ve čtyřiceti se nám to hezky láme, děti ž jsou samostatné a vy máte čas na hrátky. Jen pozor na krizi. V padesáti už je klid a sexu může být habaděj. Tentokrát však pozor na přechod. No a kolem šedesátky je sex příjemný a mazlivý. Je v něm cit a láska.

A co vy? Souhlasíte s tím?

Žena podprsenka

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)